150 profesionāļi no visas Latvijas sacensībās stiprina prasmes elektrotīkla uzturēšanas darbos

Ar mērķi paaugstināt un nostiprināt speciālistu zināšanas un kvalifikāciju elektrotīklu remonta un izbūves darbos, kā arī prasmes darbā ar jaunākajām metodēm un tehnoloģijām, aptuveni 150 elektromontieru un meistaru no AS “Sadales tīkls” un Latvijas enerģētikas jomas būvuzņēmējiem aizvadītajā nedēļā piedalījās ikgadējās elektromontieru sacensībās. Tajās meistarību demonstrēja kopumā 16 profesionāļu komandas no visas Latvijas, un vislielāko punktu skaitu guva, kā arī uzvaras laurus plūca “Sadales tīkla” komanda no Līčiem (Stopiņu novads).

Arī godpilnajā otrajā un trešajā vietā ierindojās “Sadales tīkla” komandas – attiecīgi otro vietu izcīnīja profesionāļi no Valmieras, bet trešo vietu ieguva komanda no Ķekavas.

Pasākumā speciālistu zināšanas un meistarība tika pārbaudīta deviņās disciplīnās. To laikā “Sadales tīkls” demonstrēja inovatīvas digitālās tehnoloģijas un darbu metodes, kas tiek izmantotas operatīvajā darbā. Attālināta bojājumu noteikšana, darba uzdevumu saņemšana un nodošana viedajās ierīcēs, komunikācija ar elektrotīkla dispečeriem – tās ir tikai dažas no digitālo tehnoloģiju iespējām, kas ļauj uzņēmumam darbu paveikt ātrāk, samazinot elektroapgādes pārtraukumu ilgumu klientiem. Šādi tiek ietaupīti arī resursi, un ir lielāka iespēja izvairīties no cilvēciskā faktora izraisītajām kļūdām.

“Lai uzņēmuma darbinieku kvalifikācija un prasmes būtu augstākajā līmenī, regulāri pārbaudām gan darbinieku, gan sadarbības partneru zināšanas un prasmes.  Viens no zināšanu un prasmju pārbaudes veidiem ir ikgadējās elektromontieru mācības, kas norit sacensību formā. Tas ir efektīvs veids, kā novērtēt un uzturēt mūsu darbinieku kvalifikāciju, tādējādi nodrošinot kvalitatīvu, nepārtrauktu un drošu elektroenerģijas piegādi klientiem,” pauž AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Viena no jaunākajām darba metodēm “Sadales tīkls” speciālistiem ir darbs elektrotīklā, izmantojot īpašu aprīkojumu, kas aizsargā pret elektrotraumām un elektriskā loka iedarbību. Elektrolīniju pārbūvei un uzturēšanai tiek izmantota jaunākā specializētā tehnika, piemēram, daudzfunkcionālie universālie traktori no ražotājiem JCB un CAT. Būtiski, ka modernizētā tehnika uzņēmumam ļāvusi samazināt kopējo nepieciešamās specializētās tehnikas vienību skaitu.

Sacensību gaitā īpaša uzmanība tika pievērsta drošam darbam elektrotīkla tuvumā un pareizai rīcībai nelaimes gadījuma laikā. Dalībnieki mācījās un demonstrēja pareizu rīcību izkļūšanai no specializētās tehnikas vai automašīnas gadījumā, ja tā pieskārusies gaisvadu elektrolīnijas vadiem, kā arī pareizu rīcību un cilvēka evakuāciju, ja elektrotīkla uzturēšanas darbu laikā elektrolīnijas balstā kāds no darbiniekiem ir guvis traumu.

Profesionālās sacensības norisinājās 28. augustā kinopilsētā “Cinevilla”, Tukuma novadā, un šogad tās notika jau desmito reizi. Elektromontieru sacensībās piedalījās komandas no Alūksnes, Balviem, Bauskas, Dagdas, Jēkabpils, Madonas, Liepājas, Siguldas, Valmieras, Ķekavas, Stopiņu novada u.c. Latvijas pilsētām un novadiem.