Slodzes aprēķina kalkulators mājsaimniecībām


Izmantojiet kalkulatoru, plānojot jaunu elektrības pieslēgumu vai izvērtējot jau esoša pieslēguma slodzes lietderību, un aprēķiniet jūsu vajadzībām piemērotāko slodzi. Slodzes aprēķina kalkulatora rezultāti ir atkarīgi no jūsu norādītajiem pieslēguma tehniskajiem parametriem, elektroiekārtu jaudas un skaita. Informācija par pieslēguma tehniskajiem parametriem ir pieejama gan elektroenerģijas tirgotāju klientu portālos, gan "Sadales tīkla" klientu portālā e-st.lv. Slodzes aprēķiniem ir informatīvs raksturs. Pirms jauna pieslēguma ierīkošanas vai slodzes izmaiņu pakalpojuma pieteikšanas noteikti konsultējieties arī ar sertificētu elektriķi un veiciet individuālus aprēķinus. Samazinot slodzi, ņemiet vērā, ka slodzes atjaunošana ir maksas pakalpojums. Pakalpojumus var pieteikt klientu portālā e-st.lv

Noderīgi!
Jauna elektrības pieslēguma slodzi, iespējams, palīdzēs izvēlēties fakts, ka vienas fāzes elektrotīkla pieslēgumus ar ievadaizsardzības aparāta strāvas lielumu 16 A vai 20 A lielākoties izvēlas dzīvokļu īpašnieki. Šādi pieslēgumi ir piemēroti, lai nodrošinātu visas ikdienas vajadzības: lietotu apgaismojumu, darbinātu veļasmašīnu, ledusskapi, televizoru, gludekli, elektrisko tējkannu un citas ierīces. Savukārt trīs fāžu pieslēgumi pārsvarā tiek ierīkoti jaunajo projektu daudzdzīvokļu namos un privātmājās, kur tiek izmantotas elektroierīces ar lielāku jaudu, piemēram, elektriskā plīts virsma, siltumsūknis, ūdens sūknis, kondicionieris un citi.

Ņemiet vērā, ka pieslēguma maksimālajai atļautajai slodzei ir piesaistīta sadales un pārvades pakalpojumu tarifu fiksētā daļa jeb ikmēneša maksa par pieslēguma nodrošināšanu.
Tarifu aprēķina kalkulators

Loading...

Esošs pieslēgums
Jauns pieslēgums

1 fāze
3 fāzes

16
-

10
-

JŪSU ELEKTROIEKĀRTAS:

Tējkanna
W
Kafijas automāts
W
Blenderis
W
Mikroviļņu krāsns
W
Plīts virsma
W
Cepeškrāsns
W
Ledusskapis
W
Trauku mašīna
W
Veļas mašīna
W
Putekļsūcējs
W
Sildītājs (konvektors)
W
Boilers
W

i
Informācija par elektroiekārtas jaudu parasti pieejama uz pašas iekārtas. Īpašu uzmanību pievērsiet lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem.

VAI JUMS IR APKURES SISTĒMA, KURAS DARBINĀŠANAI NEPIECIEŠAMA ELEKTRĪBA (PIEMĒRAM, SILTĀS GRĪDAS, SILTUMSŪKNIS, CITI ELEKTRISKIE SILDĪTĀJI)?

W
i
Norādiet kopējo īpašumā esošo elektrisko apkures ierīču darbināšanai nepieciešamo jaudu.

Vai īpašumā ir elektroiekārtas, kuru darbināšanai nepieciešams trīs fāžu pieslēgums?
i
Trīs fāžu pieslēgums visbiežāk nepieciešams siltumsūkņiem.

JŪSU PIESLĒGUMA TEHNISKIE PARAMETRI

Fāžu skaits:
-
Spriegums:
-
Ievadaizsardzības aparāta strāvas lielums:
-

1.tips

Fāžu skaits:
-
Spriegums:
-
Ievadaizsardzības aparāta strāvas lielums:
-

2.tips

Fāžu skaits:
-
Spriegums:
-
Ievadaizsardzības aparāta strāvas lielums:
-

3.tips

Fāžu skaits:
-
Spriegums:
-
Ievadaizsardzības aparāta strāvas lielums:
-

Jūsu elektroierīces:

Lūdzu norādīt dzīvojamo platību
Elektroiekārta
Lūdzu aizpildiet visus laukus
Vienam no laukiem ir nekorektas vērtības
JUMS IETEICAMIE PIESLĒGUMA TEHNISKIE PARAMETRI
Jauda
Elektriskā apsilde

Ja plānojat samazināt pieslēguma kopējo slodzi, vienlaikus palielinot slodzi vienā fāzē, ņemiet vērā, ka slodzes palielināšana ir maksas pakalpojums. Slodzes izmaiņas