Slodzes aprēķina kalkulators

VALSTS ATBALSTS ELEKTROENERĢIJAS LIETOTĀJIEM

Sākot ar 2023. gada 1. janvāri, visiem lietotājiem ir noteikta jauna OIK likme - 0 EUR / MWh.

No 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim juridiskām personām, izņemot valsts un pašvaldību iestādes, kā arī juridiskās personas, kuras izmanto mājsaimniecībām paredzēto sistēmas pakalpojumu tarifu, pilnā apmērā samazināta arī elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu maksa, kas tiek kompensēta no valsts budžeta. Rēķinā atspoguļota gan maksa par sadales sistēmas pakalpojumiem, gan arī 100% samazinājums (atbilstoša summa ar mīnusa zīmi).

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likums, MK noteikumi Nr. 50
Vairāk par tarifiem, OIK jaudas komponentes, OIK aprēķinu kārtība, publikācija izdevumā "Latvijas vēstnesis"


Kalkulators ir paredzēts mājsaimniecību klientiem. Izmantojiet kalkulatoru, lai aprēķinātu un novērtētu jūsu īpašumā šobrīd esošo slodzi vai nepieciešamo elektrotīkla jaudu, plānojot jaunu elektrotīkla pieslēgumu. Kalkulators veic aprēķinu, balstoties uz jūsu norādīto elektroiekārtu skaitu un to jaudu.

Pārsvarā vienas fāzes elektrotīkla pieslēgumi tiek nodrošināti dzīvokļos. Šāda pieslēguma jauda ir pietiekoša, lai nodrošinātu visas ikdienas vajadzības – ieslēgtu apgaismojumu, darbinātu veļas mazgājamo mašīnu, ledusskapi, televizoru, gludekli, elektrisko tējkannu un citas ierīces. Savukārt trīsfāžu pieslēgums pārsvarā tiek ierīkots jaunajos daudzdzīvokļu namu projektos un privātmājās, jo tajās tiek lietotas elektroierīces, kurām nepieciešama lielāka elektrotīkla jauda, piemēram, siltumsūkņi, ūdens sūkņi vai kondicionieri.

Slodzes aprēķina kalkulatoram ir informatīvs raksturs un tas negarantē pilnīgi precīzu nepieciešamās slodzes aprēķinu, tādēļ jums individuāli jāizvērtē elektroierīču lietošanas paradumi un to darbībai nepieciešamā jauda. Iespējams, ka esošā pieslēguma jauda ir pārāk liela, vai gluži otrādi – rodas vajadzība pēc lielākas pieslēguma jaudas.

"Sadales tīkla" padomi: Kā pareizi aprēķināt pieslēguma jaudu?

Loading...

Norādiet pieslēguma veidu:

-
i
Fāžu skaitu varat uzzināt pie sava elektroenerģijas tirgotāja (līgumā, klientu portālā u.tml.) vai AS “Sadales tīkls” pašapkalpošanās portāla e-st.lv sadaļā ''Objektu informācija''. Tas ir norādīts arī uz elektroenerģijas skaitītāja.

-
i
Ievadaizsardzības aparāts (IAA) - plombējams ievada drošinātājs vai automātslēdzis, paredzēts objekta maksimālās atļautās slodzes ierobežošanai. IAA nominālās strāvas lielumu varat uzzināt pie sava elektroenerģijas tirgotāja (līgumā, klientu portālā u.tml.) vai AS “Sadales tīkls” klientu portāla e-st.lv sadaļā ''Objekta informācija''

Norādiet dzīvojamo platību:

Norādiet Jūsu esošās elektroiekārtas:

Elektriskā plīts virsma 3600W
Cepeškrāsns 2500W
Tējkanna 2200W
Kafijas automāts 1200W
Gaisa kondicionieris 1000W
Ūdens sildītājs-boilers 2000W
Elektriskās caurplūdes ūdens sildītājs 5500W
Ūdens sūknis 1000W
Veļas mašīna 2000W
Veļas žāvētājs 2000W

Ievadiet papildu elektroierīces
i
Lai pievienotu ierīci, spiediet uz pogas “Pievienot+” un ievadiet ierīces nosaukumu un jaudu vatos (W). Informācija par elektroierīces jaudu parasti pieejama uz pašas ierīces. Īpašu uzmanību pievērsiet lielajiem elektroenerģijas patērētājiem, kam nepieciešams trīsfāžu pieslēgums, piemēram, elektriskajiem caurplūdes ūdens sildītājiem, elektriskajiem motoriem, sildelementiem vai citām jaudīgām elektroierīcēm. Katru pievienoto ierīci apstipriniet ar “ķeksīti”. Ja pievienošanu veicāt kļūdaini – katru pievienoto ierīci var izdzēst.

Vai Jums ir apsildes sistēma, kas patērē elektroenerģiju (Elektriskās grīdas, siltumsūknis, elektriskie sildītāji, u.c.)?

W
i
Summējiet kopā un ievadiet kopējo objektā esošo elektroapsildes ierīču jaudu. Vidējā jauda, piemēram, uz 1 m2 elektriskajai grīdas apsildei ir 100 W, bet siltumsūknim nepieciešamā jauda uz 1 m2 ir vidēji 40 W.

Jums ir trīs fāžu elektroierīce/s
i
Trīsfāžu elektroierīces parasti ir elektriskās caurplūdes sildītāji, elektriskie motori kā, piemēram, zāģis, darbagaldi, sildelementi. Tipiskas trīsfāžu elektroierīces ir ar jaudu virs 3 kW (jeb 3000 W).

Jūsu esošais pieslēguma veids

Fāžu skaits:
-
Spriegums:
-
Ievadaizsardzības aparāta nominālā strāva:
-
Mēneša maksa par pieslēguma jaudu (ar PVN):
-

1.tips

Fāžu skaits:
-
Spriegums:
-
Ievadaizsardzības aparāta nominālā strāva:
-
Mēneša maksa par pieslēguma jaudu (ar PVN):
-

2.tips

Fāžu skaits:
-
Spriegums:
-
Ievadaizsardzības aparāta nominālā strāva:
-
Mēneša maksa par pieslēguma jaudu (ar PVN):
-

3.tips

Fāžu skaits:
-
Spriegums:
-
Ievadaizsardzības aparāta nominālā strāva:
-
Mēneša maksa par pieslēguma jaudu (ar PVN):
-

Jūsu papildu elektroierīces:

Lūdzu norādīt dzīvojamo platību
Ievadiet ierīci LV
Lūdzu aizpildiet visus laukus
Rekomendējamais tips
Jauda
Elektriskā apsilde