Slodzes aprēķina kalkulators mājsaimniecībām


Aktuāli! - Lai atbalstītu klientus, kas lēmumu samazināt pieslēguma slodzi pieņēmuši pārsteidzīgi, nodrošinām iespēju jauno tarifu ieviešanas pārejas periodā jeb laikā no 2023. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. jūnijam vienu reizi saņemt slodzes atjaunošanas pakalpojumu bez maksas.

Izmantojiet kalkulatoru, plānojot jaunu elektrības pieslēgumu vai izvērtējot jau esoša pieslēguma slodzes lietderību, un aprēķiniet jūsu vajadzībām piemērotāko slodzi. Slodzes aprēķina kalkulatora rezultāti ir atkarīgi no jūsu norādītajiem pieslēguma tehniskajiem parametriem, elektroiekārtu jaudas un skaita. Informācija par pieslēguma tehniskajiem parametriem ir pieejama gan elektroenerģijas tirgotāju klientu portālos, gan "Sadales tīkla" klientu portālā e-st.lv. Slodzes aprēķiniem ir informatīvs raksturs. Pirms jauna pieslēguma ierīkošanas vai slodzes izmaiņu pakalpojuma pieteikšanas noteikti konsultējieties arī ar sertificētu elektriķi un veiciet individuālus aprēķinus. Samazinot slodzi, ņemiet vērā, ka slodzes atjaunošana ir maksas pakalpojums, bet jauno tarifu ieviešanas pārejas periodā jeb laikā no 2023. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. jūnijam nodrošinām iespēju vienu reizi saņemt slodzes atjaunošanas pakalpojumu bez maksas. Pakalpojumus var pieteikt klientu portālā e-st.lv

Noderīgi!
Jauna elektrības pieslēguma slodzi, iespējams, palīdzēs izvēlēties fakts, ka vienas fāzes elektrotīkla pieslēgumus ar ievadaizsardzības aparāta strāvas lielumu 16 A vai 20 A lielākoties izvēlas dzīvokļu īpašnieki. Šādi pieslēgumi ir piemēroti, lai nodrošinātu visas ikdienas vajadzības: lietotu apgaismojumu, darbinātu veļasmašīnu, ledusskapi, televizoru, gludekli, elektrisko tējkannu un citas ierīces. Savukārt trīs fāžu pieslēgumi pārsvarā tiek ierīkoti jauno projektu daudzdzīvokļu namos un privātmājās, kur tiek izmantotas elektroierīces ar lielāku jaudu, piemēram, elektriskā plīts virsma, siltumsūknis, ūdens sūknis, kondicionieris un citi.

Ņemiet vērā, ka pieslēguma maksimālajai atļautajai slodzei ir piesaistīta sadales un pārvades pakalpojumu tarifu fiksētā daļa jeb ikmēneša maksa par pieslēguma nodrošināšanu.
Tarifu aprēķina kalkulators

Notiek ielāde...
Jauns pieslēgums
Esošs pieslēgums

Dzīvoklis
Privātmāja

10
Atzīmējiet elektroierīces; ja nepieciešams, precizējiet to jaudu
i
Jūsu izvēlei piedāvājam ikdienā mājsaimniecībās visbiežāk sastopamās elektroierīces. Citas ierīces var pievienot otrās izvēlņu lapas beigās, nospiežot pogu "Pievienot ierīci".
Tējkanna
W
Kafijas automāts
W
Blenderis
W
Mikroviļņu krāsns
W
Plīts virsma
W
Cepeškrāsns
W
Ledusskapis
W
Trauku mašīna
W
Televizors
W
Dators
W
Putekļu sūcējs
W
Veļasmašīna
W
Atzīmējiet elektroierīces; ja nepieciešams, precizējiet to jaudu
i
Jūsu izvēlei piedāvājam ikdienā mājsaimniecībās visbiežāk sastopamās elektroierīces. Citas ierīces var pievienot otrās izvēlņu lapas beigās, nospiežot pogu "Pievienot ierīci".
Saldētava
W
Kondicionieris
W
Ventilācijas iekārta
W
Rekuperators
W
Veļas žāvētājs
W
Boileris
W
Ūdens caurplūdes sildītājs
W
Ūdens sūknis
W
Sildītājs
W
Siltumsūknis
W
Elektroauto lādētājs
W
Pievienot ierīci
Pievienot ierīci
Lai noteiktu nepieciešamo pieslēguma jaudu, lūdzam konsultēties ar sertificētu elektriķi!
Mājsaimniecībai ar šādām elektroierīcēm piemērotākais pieslēgums*
Pieslēguma veids
Īpašuma veids
Dzīvojamā platība
Fāžu skaits
Spriegums
Ievadaizsardzības aparāta strāvas lielums
Vienlaikus pieejamā jauda
*aprēķins ir indikatīvs, pirms pieslēguma izbūves aicinām konsultēties ar sertificētu elektriķi!

Ja plānojat samazināt pieslēguma fāžu skaitu, vienlaikus palielinot slodzi vienā fāzē, ņemiet vērā, ka slodzes palielināšana ir maksas pakalpojums. Slodzes izmaiņas