Apgleznojot transformatoru apakšstacijas, AS “Sadales tīkls” atgādina par elektrodrošību

Lai pievērstu bērnu un viņu vecāku uzmanību elektrodrošībai, AS “Sadales tīkls”, sadarbojoties ar Latvijas Kultūras izaugsmes fondu, uzsāk unikālu projektu “Uzlādē krāsas”. Tā ietvaros izglītības iestāžu tuvumā Rīgā - Purvciemā, Mežciemā un Pļavniekos, ar grafiskiem zīmējumiem par tēmu “Elektrība - jaudīga, bet draudīga!” jaunie mākslinieki vecumā no 18 gadiem plāno apgleznot 15 elektrības transformatoru apakšstacijas.

Lai gan “Sadales tīkls” regulāri atgādina sabiedrībai par elektrodrošību, diemžēl gandrīz katru nedēļu kāds Latvijas iedzīvotājs, tostarp, bērni, gūst sadzīves elektrotraumas savas nezināšanas vai neuzmanības dēļ. Šogad elektrotraumas sadzīvē guvuši jau 53 cilvēki, 16 no tiem – bērni. Deviņos gadījumos sekas diemžēl ir letālas.

AS “Sadales tīkls” izpilddirektors Sandis Jansons: “Lai pievērstu bērnu uzmanību tik nozīmīgai tēmai kā elektrodrošība, meklējam uzmanību piesaistošus risinājumus, kuri var konkurēt ar vizuāli un saturiski pārsātināto digitālo vidi. Ejam līdzi laikam un sarunai ar bērniem izmantojam radošas un mūsdienīgas komunikācijas formas, kas palīdz noķert viņu uzmanību. Tādēļ kā komunikācijas kanālu izmantosim pie bērnudārziem un skolām esošās transformatoru apakšstacijas. Ideju autori un izpildītāji ir jaunieši, tādēļ ceram, ka viņu idejas kaut uz mirkli piesaistīs bērnu un jauniešu uzmanību, un tas būs pamudinājums vecākiem pārrunāt ar saviem bērniem drošības jautājumus.”

Latvijas Kultūras izaugsmes fonda valdes loceklis Edgars Žunda: Transformatoru apakšstaciju apgleznošana ļauj ne vien netradicionālā veidā nodot ziņu jauniešiem, bet vienlaikus iesaistīt jauniešus savas apkaimes pilsētvides uzlabošanā. Košāka pilsētvide – vairāk smaidu; vairāk smaidu – dzīvespriecīgāka sabiedrība.”

Projekts “Uzlādē krāsas” ir tikai viena daļa no šā gada AS “Sadales tīkls” izglītojošās elektrodrošības kampaņas. Tāpat kā iepriekš, arī šogad aptuveni 70 uzņēmuma darbinieki – elektrodrošības vēstneši, dosies uz skolām un bērnudārziem, kā arī iesaistīsies skolu programmā “Dzīvei gatavs”, lai atgādinātu par svarīgākajiem drošības noteikumiem. AS “Sadales tīkls” šobrīd veido arī  izglītojošu elektrodrošības filmu, kas būs pieejama visām izglītības iestādēm Latvijā gan klātienes, gan attālinātajā mācību procesā.

Transformatoru apakšstaciju apgleznošana norisināsies augustā un septembrī. Mākslas darbi atlasīti konkursa kārtībā.

Jaunu un krāsainu vizuālo noformējumu iegūs transformatoru apakšstacijas, kuras atrodas pie Purvciema vidusskolas, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, 89., 92., 93., 84. un 64. vidusskolas, un Rīgas 182., 154., 266., 251., 244., 243. pirmsskolas izglītības iestādes.