AS “Sadales tīkls” ceļā uz dekarbonizācijas plāna īstenošanu

Šodien, 19.februārī, AS “Sadales tīkls” transporta parku papildinās pirmais elektromobilis, kuru uzņēmums turpmāk izmantos operatīvajā darbā. Tas ir nozīmīgs pagrieziena punkts AS “Sadales tīkls” attīstībā, jo, veicinot elektromobilitāti un samazinot izmešu apjomu, uzņēmums sevi apliecina kā inovatīvu un ilgtspējīgu uzņēmumu, kas seko pasaules tendencei un rūpējas par enerģētikas un dekarbonizācijas plāna īstenošanu.

Elektromobilitāte un zaļās enerģijas lietošana patlaban ir viena no galvenajām tendencēm, rūpējoties par vides aizsardzību. Lai to veicinātu, AS “Sadales tīkls” operatīvajā darbā sāks izmantot elektromobili Nissan Leaf, kas būs pirmais uzņēmuma autoparkā. Darbinieki ar elektromobili pārvietosies Rīgā, kur koncentrēta lielākā daļa no klientiem un ikdienā tiek veikti visvairāk pārbraucienu. Elektromobiļa pastāvīgu un ērtu lietošanu nodrošinās pilsētā attīstītais uzlādes tīkls.

AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons: “AS “Sadales tīkls” kā sociāli atbildīgs, videi draudzīgs un moderns uzņēmums rūpējas, lai uzņēmuma darbība pēc iespējas mazāk ietekmētu apkārtējo vidi, un viens no galvenajiem mērķiem, kādēļ operatīvajā darbā sāksim lietot elektromobili, ir vidē nonākošo kaitīgo izmešu daudzuma samazināšana. Mums kā vienam no lielākajiem enerģētikas uzņēmumiem Latvijā elektromobiļu izmantošana ir tikai dabisks turpinājums uzņēmuma inovatīvai attīstībai, tādēļ aktīvi uzsāksim vērtēt šo transportlīdzekļu ekonomisko ieguvumu un piedāvātās iespējas, lai veicinātu uzņēmuma darbības efektivitāti un izmaksu samazināšanos. Elektromobiļa lietošana vienlaikus popularizēs bezizmešu mobilitāti gan uzņēmuma darbinieku vidū, gan sabiedrībā, kā to paredz Nacionālais enerģētikas un klimata plāns.”

Lietojot elektromobili, viens no lielākajiem AS “Sadales tīkls” ieguvumiem būs vides piesārņojuma t.i. CO2 izmešu samazināšana, kā to paredz Latvijas enerģētikas un klimata politikas nacionālie mērķi. Vienlaikus uzņēmums analizēs elektromobiļa piedāvātās iespējas, vērtēs ekonomiskos ieguvumus, salīdzinot ar iekšdedzes motora automobiļiem, kā arī analizēs enerģijas un degvielas patēriņu, ekspluatējot elektromobili un iekšdedzes auto līdzvērtīgos apstākļos.

AS “Sadales tīkls’’ ir lielākais sadales sistēmas operators Latvijā, kas nodrošina elektrības piegādi vairāk nekā 1,1 miljonam pieslēgumu.