„Sadales tīkls” gatavs darbam vētras laikā; aicina būt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā

Gatavojoties spēcīgajam vējam, kas atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm šonakt un rīt, 17. septembrī, šķērsos Latvijas teritoriju, AS „Sadales tīkls” paaugstinājusi personāla operatīvo gatavību, lai nepieciešamības gadījumā novērstu elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunotu klientiem elektroenerģijas piegādi.

Atbilstoši centra prognozei jau šonakt daudzviet Latvijā vējš brāzmās var pastiprināties līdz 15-18 m/s, piekrastes rajonos – 20-24 m/s. Rīt dienā vējš brāzmās var sasniegt 18-23 m/s, vietām piekrastē dienas vidū – līdz 25 m/s. Savukārt Rīgā vēja ātrums var pārsniegt 25 m/s. “Sadales tīkls” brīdina, ka spēcīgā vēja laikā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot kādu bīstamu situāciju, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112!

“Sadales tīkls” gatavs darbam paaugstinātas intensitātes režīmā

Ņemot vērā, ka vējš varētu pierimt tikai naktī uz piektdienu, visā šajā periodā “Sadales tīkla” personāls strādās pastiprinātā režīmā, nodrošinot gatavību nepieciešamības gadījumā novērst spēcīgā vēja izraisītos elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunot klientiem elektroapgādi. Uzņēmumā ir mobilizētas speciālās tehnikas vienības, lai varētu operatīvi veikt tehniskos darbus.

Uzņēmums digitālajā vidē nepārtraukti monitorē situāciju vidējā sprieguma tīklā un, konstatējot bojājumus elektrotīklā, iespēju robežās atjauno elektrības apgādi pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas. Operatīvā darba brigādes nekavējoties uzsāk bojājumu vietu lokalizēšanu un tehniskos darbus infrastruktūras atjaunošanai!

Ieteikumi iedzīvotājiem elektroapgādes pārtraukuma gadījumā

Ja pēkšņi pazūd elektrība, vispirms aicinām pārbaudīt savas mājsaimniecības elektrības drošības slēdžus (automātslēdžus vai drošinātājus jeb sarunvalodā tā dēvētos “korķus”) – vai tie nav atslēgušies. Nereti elektroapgādes atjaunošanai pietiek vien ar drošības slēdžu ieslēgšanu, tādēļ iesakām savlaicīgi noskaidrot, kur īpašumā tie atrodas, lai elektroapgādes pārtraukuma gadījumā tos varētu uzreiz pārbaudīt.

Ja drošības slēdži nav atslēgušies, elektroapgādes traucējumu iemesls, visticamāk, ir saistīts ar ārējo elektrotīklu. Pirms bojājuma pieteikšanas “Sadales tīklā” aicinām apskatīt www.sadalestikls.lv pieejamo Digitālo karti, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums klienta adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Atgādinām: ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un klienti ir norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu klienti tiks informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību aptuveni 20 minūšu laikā. Lai pārliecinātos, ka elektroapgādes pārtraukuma brīdī informācija tiks saņemta, “Sadales tīkls” aicina portālā www.e-st.lv atjaunot savu mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi.