AS “Sadales tīkls” pirms vētras paaugstina personāla operatīvo gatavību

Gatavojoties pēdējo gadu spēcīgākajai vētrai, kas pēcpusdien šķērsos valsts teritoriju un brāzmās sasniegs ātrumu 25 - 30 m/s, bet jūras piekrastē pat 40 m/s, AS „Sadales tīkls” paaugstinājusi personāla operatīvo gatavību, lai nepieciešamības gadījumā novērstu elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunotu klientiem elektroapgādi. Uzņēmums aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā, jo vados var ieķerties vēja nolauzti koku zari vai tikt iegāzti koki. Šādos gadījumos notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē AS “Sadales tīkls” vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot pa tālruni 8404 vai 112.

Gatavojoties pēdējo gadu spēcīgākajai vētrai, kas pēcpusdien šķērsos valsts teritoriju un brāzmās sasniegs ātrumu 25 – 30 m/s, bet jūras piekrastē pat 40 m/s, AS „Sadales tīkls” paaugstinājusi personāla operatīvo gatavību, lai nepieciešamības gadījumā novērstu elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunotu klientiem elektroapgādi. Uzņēmums aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā, jo vados var ieķerties vēja nolauzti koku zari vai tikt iegāzti koki. Šādos gadījumos notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē AS “Sadales tīkls” vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot pa tālruni 8404 vai 112.

AS “Sadales tīkls” izpilddirektors Sandis Jansons: “Esam gatavi novērst elektrotīkla bojājumus, kurus var izraisīt pēdējo gadu laikā spēcīgākā vētra. Ņemot vērā, ka vējš Latvijas piekrasti sasniegs pēcpusdien, bet iekšzemes novadus šķērsos naktī, pastiprinātā režīmā strādāsim visu diennakti. Esam mobilizējuši personālu, tehniku un sagatavojuši nepieciešamos materiālus, lai operatīvi novērstu radušos elektrotīkla bojājumus. Būtiski, ka diennakts tumšajā laikā arī mums jāievēro drošības prasības, tādēļ ne visus elektrotīkla bojājumus varēsim novērst nakts laikā. Bet klientiem nav jāsatraucas, jo šādu bīstamu bojājumu novēršanu turpināsim veikt agri no rīta.”

AS “Sadales tīkls” atgādina, ka gadījumos, ja tiks traucēta elektroapgāde, informācija par atslēgumiem un to novēršanas gaitu tiks nosūtīta ar īsziņas vai e-pasta starpniecību, tādēļ klienti ir aicināti portālā www.e-st.lv atjaunot savu mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi.

Ja klienti ir saņēmuši īsziņu vai e-pastu ar informāciju par elektroapgādes pārtraukumu, svarīgi nenoslogot bojājumu pieteikšanas tālruni, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās. Tāpat aktuālā informācija par elektroapgādes pārtraukumiem visu diennakti būs redzama mājas lapas www.sadalestikls.lv Digitālajā kartē. AS “Sadales tīkls” pirms bojājumu pieteikšanas aicina katru klientu pārbaudīt drošinātājus, jo nereti elektroapgādes atjaunošanai pietiek vien ar automātslēdža vai ievada drošinātāja ieslēgšanu.