AS “Sadales tīkls” Rīgas pilī paraksta memorandu par dalību Skolu programmā “Dzīvei gatavs”

Viena no AS “Sadales tīkls” prioritātēm ir sabiedrības izglītošana elektrodrošības jautājumos, tādēļ uzņēmums šogad piedalīsies Skolu programmā “Dzīvei gatavs”, kuru īsteno nodibinājums “Iespējamā misija”. Vakar, 5.martā, AS “Sadales tīkls” kopā ar Valsts prezidentu un citām organizācijām parakstīja kopīgu memorandu, lai apliecinātu gatavību sniegt skolēniem praktiskās zināšanas mācību priekšmetu ietvaros. Elektrodrošības nodarbībām skolas varēs pieteikties no 15. aprīļa, iesniedzot pieteikumu programmas platformā www.dziveigatavs.lv.

Lai veicinātu skolēnu interesi par enerģētikas nozari un izglītotu elektrodrošībā, AS “Sadales tīkls” ir atsaukusies AS “Swedbank” un nodibinājuma “Iespējamā misija” iniciatīvai iesaistīties Latvijas uzņēmumu praktisko mācībstundu Skolu programmā “Dzīvei gatavs”. Vakar, 5.martā, klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Rīgas pilī AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons parakstīja Skolu programmas memorandu, apliecinot uzņēmuma gatavību sniegt skolēniem enerģētikas nozares zināšanas mācību priekšmetu ietvaros, kas savukārt palīdzēs skolēniem sasaistīt mācībās gūtās zināšanas ar reālo dzīvi.

Lai gan AS “Sadales tīkls” darbinieki jau piecus gadus dodas uz izglītības iestādēm visā Latvijā un šajā laikā ir apmeklējuši vairāk nekā 750 izglītības iestādes un elektrodrošības jautājumos izglītojuši ap 110 000 bērnu un jauniešu, šīs programmas ietvaros uzņēmuma darbinieki elektrodrošības nodarbības integrēs 6. klašu mācību priekšmeta “Dabaszinības” saturā.

Dalība Skolu programmā ir iespēja elektrodrošības nodarbības pilnveidot un “pacelt“ jaunā līmenī. Uzņēmuma darbinieki piedalīsies mācību stundās kā enerģētikas nozares eksperti, tomēr, lai prezentācijas saturs būtu atbilstošs aktuālajam mācību saturam, pēc iespējas efektīvāks un atmiņā paliekošs, to palīdzēs pilnveidot Iespējamās misijas skolotājs un stundas plānu apstiprinās Valsts Izglītības satura centra speciālisti.

AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons: “Viena no mūsu prioritātēm ir sabiedrības izglītošana jautājumos, kas saistīti ar cilvēku drošību, un tieši elektrodrošība ir tēma, ar kuru dabaszinību stundas ietvaros dosimies pie 6. klašu skolēniem. Tas, ko bērniem un jauniešiem vienmēr atgādinām – lai izvairītos no bīstamām situācijām, jāmācās eletrību respektēt. Jau līdz šim esam izglītojuši vairāk nekā 110 000 bērnus un jauniešus, un dalība Skolu programmā ir nākamais solis, lai pastiprinātu bērnu un jauniešu zināšanas gan par elektroenerģiju, gan par elektrodrošību. AS “Sadales tīkls” ir viens no lielākajiem darba devējiem, tādēļ mums ir svarīgi, lai elektroenerģiju skolēni sāk iepazīt jau agrā bērnībā, un veids, kā šo informāciju pasniegsim, lielā mērā ietekmēs viņu interesi un vēlēšanos to apgūt un studēt arī turpmāk.”

AS “Sadales tīkls” speciālisti ar elektrodrošības lekciju dosies uz tām skolām, kuras būs iesniegušas pieteikumu skolu programmā “Dzīvei gatavs” platformā https://www.dziveigatavs.lv/macibstundas. AS “Sadales tīkls” dabaszinību nodarbībām skolas varēs pieteikties no 15.aprīļa.

Skolu programmā “Dzīvei gatavs”, sākot ar 2019. gadu, iesaistīsies ne tikai AS “Sadales tīkls”, bet arī SIA “Circle K”, AAS “Balta”, Valsts kanceleja, AS “Grindeks”, AS “Swedbank”, SIA “Rimi Latvia”, Accenture, Valsts ieņēmumu dienests, un Ventspils nafta termināls. Skolu programmas atbalstītāji ir Ārvalstu investoru padome Latvijā, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība un Valsts izglītības satura centrs.