AS „Sadales tīkls” strādā, lai novērstu elektroapgādes traucējumus. Spēcīgā vēja laikā jābūt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā

Šodien spēcīgais vējš, kas piekrastē un Vidzemē brāzmās sasniedz spēku 25 m/s, izraisa bojājumus arī AS „Sadales tīkls” elektrotīklā. Spēcīgā vēja ietekmē daudzviet gaisvadu elektrolīnijās ir iegāzti koki, ieķērušies nolauztie koku zari, sarauti gaisvadu elektrolīniju vadi un bojāti balsti, izraisot elektroapgādes traucējumus klientiem. Šodien ap plkst. 16.30 lielākie elektroapgādes traucējumi ir klientiem Vidzemē - Smiltenes, Alūksnes, Valkas, Kocēnu, Vecpiebalgas novadā, un AS “Sadales tīkls” strādā pastiprinātā režīmā, lai elektroenerģijas piegādi klientiem atjaunotu pēc iespējas ātrāk. AS “Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, netuvoties elektrolīnijām, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo tas var apdraudēt dzīvību. Redzot šādu bīstamu situāciju, nekavējoties jāinformē AS “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot – 112!

Šodien, 27.oktobrī, ap plkst. 16.30 elektroapgāde ir traucēta vairākiem tūkstošiem AS “Sadales tīkls” klientu visā Latvijā un tiek veikts aktīvs darbs, lai pēc iespējas īsākā laikā atjaunotu elektroapgādi visiem iedzīvotājiem. Dienas laikā situācija elektroapgādē ir mainīga, jo elektrotīkla bojājumi tiek reģistrēti atbilstoši vēja stiprumam un pārvietošanās ceļam, tādēļ vēja laikā var būt situācijas, ka pēc bojājuma novēršanas vienā elektrolīnijas posmā elektroapgādes traucējumus klientiem izraisa bojājums citā elektrolīnijas posmā. Elektrotīkla bojājumus galvenokārt izraisa spēcīgā vēja ietekmē lauzti un elektrolīniju vados iegāzti koki vai ieķērušies vēja nesti koku zari, kuri pārrauj gaisvadu elektrolīnijas vadus un bojā balstus.

AS “Sadales tīkls” strādā  pastiprinātā režīmā, sekojot līdzi vēja virzībai un meteorologu prognozēm. Lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu spēcīgā vēja radītos postījumus – izzāģētu nolauztos kokus, noņemtu elektrolīniju vados ieķērušos zarus, atsevišķos elektrolīniju posmos atjaunotu trūkušos vadus un balstus, bojājumu novēršanā ir piesaistīts iespējami liels elektromontieru brigāžu skaits un mobilizētas speciālās tehnikas vienības. Gatavojoties prognozētajai vētrai, AS „Sadales tīkls” jau dienas laikā strādāja pastiprinātā režīmā, mobilizējot papildus elektromontieru brigādes, apzinot materiāltehnisko bāzi, kā arī sazinoties ar pašvaldībām.

Situācija elektroapgādē ir mainīga, jo bojāto elektrolīniju posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana ir sarežģīta un laikietilpīga un, lai novērstu reģistrētos elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas atslēgt papildus elektrolīniju posmus. Elektrotīkla bojājumu novēršana norit sekmīgi un turpināsies diennakts tumšajā laikā.

AS „Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus netuvoties gaisvadu elektrolīnijām, ja tajās ir iekrituši koki vai ieķērušies koku zari, vai uz zemes nokritis pārtrūcis gaisvadu elektrolīniju vads, jo tuvošanās notikuma vietai var apdraudēt cilvēka dzīvību. Redzot šādu bīstamu situāciju, nekavējoties jāinformē AS “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot – 112!

Gadījumos, ja tiek traucēta elektroapgāde, iedzīvotāji aicināti informēt AS “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404. Bet, ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un klienti ir norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu un plānoto elektroenerģijas piegādes atjaunošanas laiku klienti tiks informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību. Šādos gadījumos klientam pašam vairs nav jāsazinās ar AS “Sadales tīkls”.