AS “Sadales tīkls” trešo gadu pēc kārtas Ilgtspējas indeksā kvalificējas Platīna kategorijai

AS "Sadales tīkls" Ilgtspējas indeksā trešo gadu pēc kārtas kvalificējies Platīna kategorijai. Platīna vērtējums apliecina, ka "Sadales tīkls" ievēro teicamus korporatīvās pārvaldības un informācijas atklātības principus, uzņēmums strādā efektīvi, pārdomāti un ilgtspējīgi, atbildīgi izturas pret saviem darbiniekiem un klientiem, kā arī rūpējas par vides aizsardzību.

Indekss ir būtisks novērtējums visas “Sadales tīkla” komandas kvalitatīvam un atbildīgam darbam, apliecinājums mūsu rūpēm par sabiedrības labklājību un tautsaimniecības attīstību. Esam uz pareizā ceļa gan uzņēmuma kopējā attīstībā, gan arī attiecībās ar visām ieinteresētajām pusēm – darbiniekiem, klientiem, piegādātājiem un sabiedrību, kas jo spilgti iezīmējās Covid-19 pandēmijas laikā, kad, izmantojot viedos risinājumus, inovācijas un nepārtrauktas attīstības filozofiju, spējām nodrošināt stabilu uzņēmuma darbību, vienlaikus pastiprināti pievēršot uzmanību darbinieku drošībai. Mūsu atbildība un izaicinājums ir arī turpmāk ne tikai noturēt mūsu biznesa ilgtspējas rādītājus, bet gan iet tālāk, pilnveidojot uzņēmuma pakalpojumus un procesus, paaugstinot gan visas komandas, gan ikviena darbinieka prasmes un kompetences. Mūsu spēja attīstīt viedu sadales sistēmu ar divvirzienu elektrības plūsmas vadību tīklā ir priekšnosacījums energoapgādes transformācijai, inovācijām nozarē, Eiropas un Latvijas zaļo mērķu sasniegšanai,” saka “Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

“Sadales tīkls” Ilgtspējas indeksā piedalās jau sesto gadu. Pirmos trīs gadus uzņēmums tika iekļauts Zelta kategorijā, un nu jau trešo gadu pēc kārtas uzņēmumam izdevies sasniegt Platīna kategoriju.

Ilgtspējas indeksa Platīna kategorijā šogad iekļuvuši 23 uzņēmumi – līdz ar “Sadales tīklu” tajā iekļauti arī “Latvenergo”, “Augstsprieguma tīkls”un tādi nozaru līderi kā “Altum”, “Latvijas Mobilais Telefons”, Latvijas Loto“, “Rīgas siltums“, “Rimi Latvia“, “Rīgas Tehniskā universitāte“, “SEB banka“, “Swedbank”, “Ventspils reiss“,“Balta”, “Coca-Cola HBC Latvia”, “Schwenk Latvija”, Starptautiskā lidosta “Rīga” u.c.                                                                           

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas atbilstoši starptautiski atzītai metodoloģijai vērtē organizāciju risku un procesu vadības principus. Šī novērtējuma rezultāti liecina, ka 12 tā pastāvēšanas gadu laikā Latvijas organizāciju izpratne par atbildīga biznesa principiem ir būtiski augusi. Ilgtspējas indeksā šogad piedalījās vairāk nekā 90 uzņēmumu un organizāciju. No tiem Platīna kategorijai kvalificējās 23 uzņēmumi, apliecinājumu par atbilstību Zelta kategorijai saņēma 15 uzņēmumi, Sudraba kategorijai – 19 uzņēmumi un organizācijas, bet Bronzas kategorijai – 10. Šogad pirmo gadu ieviesta arī augstākā – Dimanta kategorija –, un, lai gan dalībnieku vidū ir vairāki uzņēmumi, kuri gadiem demonstrē teicamus rezultātus un turpina izaugsmi, eksperti tomēr lēmuši Dimanta kategoriju pašlaik nevienam nepiešķirt.