AST veiks rekonstruētās apakšstacijas iekārtu pārbaudi, kas var radīt īslaicīgus elektroapgādes traucējumus Daugavpilī

Saistībā ar AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) rekonstruētās apakšstacijas "Daugavpils" iekārtu pārbaudi, svētdienas, 22. maija, agrā rītā, laika posmā no plkst. 5:00 līdz 8:00, Daugavpilī – centrā, Jaunbūvē, Grīvā un daļēji Cietoksnī, kā arī Augšdaugavas novadā – iespējami īslaicīgi, līdz 5 minūtēm ilgi, elektroenerģijas piegādes pārtraukumi. Apakšstacijas jauno transformatoru automātiskās rezerves pārslēgšanās iekārtu pārbaude nepieciešama, lai nodrošinātu stabilu un nepārtrauktu iekārtu darbību, izvairoties no neplānotiem elektroapgādes traucējumiem nākotnē.

AST pārbaudes periodā AS "Sadales tīkls" sekos līdzi notikumiem pārvades tīklā, pēc nepieciešamības operatīvi reaģējot uz neplānotiem elektroapgādes traucējumiem savā tīklā. Klientus, kuru īpašumos AST pārbaudes laikā iespējami elektroenerģijas piegādes pārtraukumi, "Sadales tīkls" individuāli informējis īsziņā un/vai e-pastā.

Pirms pārbaudes rekomendējam klientiem:

  • ja ir vajadzība lietot elektroierīces AST pārbaudes laikā, izvērtēt iespējas nepārtrauktas barošanas papildiekārtu (UPS) uzstādīšanai – īpaši pret sprieguma svārstībām izteikti jutīgām elektroiekārtām. Plašāka informācija par risinājumiem nepārtrauktai elektroapgādei pieejama šeit;
  • ja ir ierīkoti autonomie ģeneratori, pirms plānotiem atslēgumiem vai sprieguma svārstībām atkārtoti pārliecināties par to gatavību darbam.

Elektroapgādes infrastruktūras pārbaudes ir regulārs un būtisks process kvalitatīvas elektroapgādes nodrošināšanai. Ja mājās ir jutīgas iekārtas, atgādinām par iespēju tās apdrošināt pret elektroapgādes pārtraukumu vai sprieguma svārstību radītajiem bojājumiem, tādējādi izvairoties no iespējamiem zaudējumiem.