Atgādinot par elektrodrošību un citām būtiskām tēmām, Liepājā apgleznos elektrības sadalnes

AS “Sadales tīkls” turpina atgādināt iedzīvotājiem par elektrodrošību, kā komunikācijas kanālu izmantojot mākslu pilsētvidē. Šoreiz sadarbībā ar bērnu un jauniešu biedrību "Skrejceļš" un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (LBJC) struktūrvienību "Jauniešu māja" tiek īstenots projekts "Iededz gaismu sabiedrībā". Tā ietvaros par dažādām sabiedrībā nozīmīgām tēmām, tostarp elektrodrošību, plānots apgleznot 20 elektrības sadalnes Liepājā.

Apgleznotās sadalnes atradīsies visā pilsētas teritorijā. Pārsvarā izraudzītas elektrības sadalnes blakus dažādiem sabiedriskiem objektiem – skolām, bērnudārziem, kultūras objektiem un citiem. “Sadales tīkls” cer, ka radošie un krāsainie vēstījumi, kas projekta rezultātā iesakņosies pilsētvidē, Liepājas jauniešiem, iedzīvotājiem un pilsētas viesiem ikdienas gaitās atgādinās par to, ka sadzīvē vienmēr ir jāievēro elektrodrošības noteikumi. Diemžēl statistika rāda, ka elektrotraumas Latvijā nav retums – šī gada 10 mēnešos elektrotraumas klientu elektroietaisēs gan pārdrošības, gan neuzmanības dēļ ir guvuši  68 cilvēki, tostarp 21 bērns. 10 gadījumos sekas diemžēl bijušas letālas.

Elektrības sadaļņu apgleznošanas projektā piedalās jaunieši vecumā no 18 līdz 26 gadiem. Katrs no viņiem ir radījis unikālu skici mākslas darbam.

Elektrība ir klātesoša mūsu ikdienas gaitās – bez tās nevaram ne gaismu istabā ieslēgt, ne kafiju uzvārīt, ne arī lietot sadzīvē un darbā nepieciešamās viedierīces, biroja tehniku un citas elektroierīces. Tomēr neapdomīgi vai pārgalvīgi lietota, elektrība no jaudīgas var kļūt par draudīgu. Tādēļ uzņēmumā meklējam arvien jaunus risinājumus un komunikācijas kanālus, kā iedzīvotājiem atgādināt par elektrodrošības noteikumu ievērošanu,” stāsta AS “Sadales tīkls” Rietumu tehniskās daļas vadītājs Kristaps Kerve.

Šis projekts ir iespēja vienot “Skrejceļš” aktīvistus un LBJC “Jauniešu mājas” jauniešus, īstenojot vēl nebijušu iniciatīvu Liepājas pilsētā. Mēs vēlamies veicināt jauniešu iesaistīšanos sabiedrības norisēs, attīstīt prasmes plānot, organizēt un realizēt darbu sadarbībā ar vienaudžiem ar dažādu kultūras pieredzi, rosināt veidot estētisku vidi sev apkārt, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par būtiskiem tematiem,” stāsta LBJC “Jauniešu mājas” projektu vadītāja Dagnija Smiltniece.

Apgleznošanas darbus iecerēts veikt šāgada novembrī, to norisi saskaņojot ar “Sadales tīkla” speciālistiem.

Īstenojot idejiski līdzīgu projektu “Uzlādē krāsas”, par tēmu “Elektrība – jaudīga, bet draudīga!”, jau iepriekš apgleznotas arī vairākas transformatoru apakšstacijas Rīgā – Purvciemā, Mežciemā un Pļavniekos. To apgleznošana norisinājās, AS “Sadales tīkls” sadarbojoties ar Latvijas Kultūras izaugsmes fondu.

Minētās aktivitātes ir daļa no plašākas “Sadales tīkla” izglītojošas elektrodrošības kampaņas. Šovasar uzņemta arī elektrodrošības mācību īsfilma, kas nodota izmantošanai Latvijas izglītības iestādēs. Tāpat ap 70 “Sadales tīkla” darbinieki – elektrodrošības vēstneši – visa mācību gada garumā gan ar klātienes, gan attālinātām lekcijām viesojas skolās un bērnudārzos, lai jauniešiem visā Latvijā stāstītu un atgādinātu par svarīgākajiem elektrodrošības noteikumiem.