Atvērto durvju nedēļas laikā AS „Sadales tīkls” darbu iepazīst 150 skolēni un studenti

Lai veicinātu interesi par enerģētikas nozari, portāla prakse.lv organizētajā Atvērto durvju nedēļā AS “Sadales tīkls” iepazīstina skolēnus un studentus ar uzņēmuma operatīvo darbu un elektrotīklā uzstādītajām digitālajām tehnoloģijām un risinājumiem. Šogad “Sadales tīkls” organizē ekskursijas Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī un Liepājā, par elektroenerģijas piegādes ceļu no elektrostacijas līdz klientam izglītojot 150 jauniešus, kā arī informējot par prakses un karjeras iespējām uzņēmumā.

Izglītības attīstības veicināšana ir viens no AS „Sadales tīkls” korporatīvās sociālās atbildības virzieniem, tādēļ uzņēmums katru gadu piedalās portāla prakse.lv organizētajā Atvērto durvju nedēļā. Lai radītu vispārēju priekšstatu par elektroenerģijas piegādes ceļu no elektrostacijām līdz klientam, uzņēmuma speciālisti klātienē skolēnus un studentus iepazīstina ar uzņēmuma operatīvo darbu un elektroapgādē izmantotajām digitālajām tehnoloģijām un risinājumiem. Dalība Atvērto durvju nedēļā ir jauniešu iespēja iepazīt enerģētikas nozari, apskatīt uzņēmuma telpas, tikties ar uzņēmuma darbiniekiem, redzēt reālo darba procesu un uzzināt par iespējamajām prakses un darba vietām.

Šogad Atvērto durvju nedēļas laikā AS “Sadales tīkls” organizē izglītojošas ekskursijas Rīgā – Metroloģijas laboratorijā, Mācību centrā un apakšstacijā “Matīss”, Jelgavā – Dienvidu Dispečervadības centrā, Daugavpilī – Austrumu Dispečervadības centrā un izrāda vecās elektrostacijas vēstures ekspozīciju Liepājā. Jaunieši šo iespēju novērtē un kopumā AS “Sadales tīkls” objektus nedēļās laikā apmeklēs 150 skolēni un studenti no Liepājas Valsts tehnikuma, Rīgas 22. vidusskolas, Naujenes pamatskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas.

Atvērto durvju nedēļa ir tikai viena no AS ”Sadales tīkls” izglītības attīstības veicināšanas aktivitātēm. Lai iepazīstinātu jauniešus ar uzņēmuma darbu, AS ”Sadales tīkls” katru gadu piedalās Junior Achievement – Latvia rīkotajā Vislatvijas Ēnu dienā, Rīgas Tehniskās universitātes organizētajā Karjeras dienā, atbalsta izglītības iestāžu projektu nedēļas un pēc to pieprasījuma organizē ekskursijas uzņēmuma objektos. Iepazīšanās ar uzņēmuma ikdienas darba procesu, darbības virzieniem un specifiku ir nepieciešamas gan jauniešiem, kuri vēl nav izvēlējušies vai šaubās par savu nākotnes profesiju, gan AS “Sadales tīkls”, kurai ik gadu ir nepieciešami jauni un profesionāli darbinieki. AS “Sadales tīkls” jauniešus iepazīstina ar prakses un darba iespējām visā Latvijā. Katru gadu uzņēmums vairāk nekā 100 elektrotehnisko zinību audzēkņiem un studentiem piešķir prakses vietu ar stipendiju un zinošākajiem piedāvā iespēju turpināt darbu AS “Sadales tīkls”.

Projekts “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa” ir vērienīgākais jauno un topošo speciālistu projekts Latvijā, kas jau 12. gadu tūkstošiem skolēnu, studentu un absolventu ļauj klātienē iepazīt jauniešiem draudzīgākos darba devējus, pieteikties praksei vai darbam, savukārt skolēni var noskaidrot piemērotāko nozari un profesiju karjeras veidošanai.