AS “Augstsprieguma tīkls” pārbaudīs vēja parka iekārtu noturību pret bojājumiem

Lai nodrošinātu elektroenerģijas sistēmas darbības stabilitāti un noturību pret bojājumiem, AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) veiks vēja parka iekārtu noturības pārbaudi, mākslīgi izraisot īsslēgumu 110 kilovoltu (kV) pārvades tīklā pie apakšstacijas Popē. Pārbaude plānota kādā no dienām laika periodā no 3. līdz 11.aprīlim, starp plkst. 22.00 un plkst. 6.00. Lai veiktu pārbaudi, nepieciešams noteikts vēja ātrums, tāpēc precīzu elektroiekārtas pārbaudes laiku AST noteiks dažas stundas pirms pārbaudes sākuma.

Elektroiekārtas pārbaudes laikā sagaidāms īslaicīgs – līdz 0,25 sekundēm – sprieguma iekritums, kas galvenokārt skars Latvijas elektrotīkla rietumu daļu. Ņemot to vērā, pārbaudes periodā AS “Sadales tīkls” sekos līdzi notikumiem pārvades tīklā, pēc nepieciešamības operatīvi reaģējot uz neplānotiem elektroapgādes traucējumiem savā tīklā.

AST pārbaudes laikā prognozē sprieguma svārstības, kādas iespējamas arī tīkla darbībā ikdienas režīmā. Tomēr “Sadales tīkls” aicina tiem uzņēmumiem, kam svarīgs nepārtraukts ražošanas process un kas izmanto īpaši jutīgas rūpnieciskās iekārtas, izvērtēt to papildu aizsardzības iespējas gan vēja parka pārbaudes laikā, gan ilgtermiņā:

Par gaidāmo pārbaudi “Sadales tīkls” individuāli informēs lielos korporatīvos klientus. Aicinām sekot līdzi arī informācijai uzņēmuma sociālo tīklu kontos (primāri Twitter), kur tiks publicēta aktuālā informācija, tiklīdz tā tiks saņemta no AST.