Baltijas elektrospeciālisti mērojas spēkiem elektrotīkla uzturēšanas un remonta darbos

Lai stiprinātu kvalifikāciju elektrotīkla izbūves, uzturēšanas un remonta darbos, kā arī pilnveidotu prasmes darbā ar jaunākajām tehnoloģijām, AS “Sadales tīkls” darbinieki, Latvijas enerģētikas jomas būvuzņēmēju pārstāvji, kā arī kolēģi no Lietuvas un Igaunijas aizvadītajā nedēļā tikās ikgadējās "Sadales tīkla" organizētajās profesionālajās mācībās.

Tajās speciālisti mērojās spēkiem deviņās disciplīnās, kas bija saistītas gan ar tehnoloģisko traucējumu lokalizāciju, gan darbiem pie neatslēgta sprieguma – ne vien zemsprieguma (0,4 kV), bet arī vidējā sprieguma (10-20 kV) elektrotīklā. Dalībnieki stiprināja prasmes arī gaisvadu līniju savienojumu montāžā, darbā ar zāģiem un uzlaboja iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā, ja darbu izpildes laikā noticis nelaimes gadījums.

Katrā no disciplīnām tika vērtēta elektromontieru un meistaru tehniskā precizitāte un brigādes sadarbība, īpašu uzmanību pievēršot darba drošībai.

Ikgadējās profesionālās mācības ir sava veida elektrospeciālistu svētki, kas mūsu darbiniekiem, sadarbības partneriem un kolēģiem no Baltijas ļauj tikties, dalīties pieredzē, novērtēt un pilnveidot profesionālās zināšanas un prasmes. Šādi pasākumi un pieredzes apmaiņa ir ļoti būtiski, lai mēs varētu klientiem nodrošināt arvien kvalitatīvāku elektroenerģijas piegādes pakalpojumu. Ceram nākotnē šim notikumam piesaistīt vēl lielāku speciālistu loku no visas Baltijasturpinot informēt arvien plašāku sabiedrību par elektrospeciālista profesijas nozīmīgumu un iedvesmojot jauno paaudzi izvēlēties karjeras iespējas elektroapgādes sfērā," saka "Sadales tīkla" valdes loceklis, tehniskais direktors Raimonds Skrebs.

Izpildot uzdevumus, vislielāko punktu skaitu un pirmo vietu guva būvuzņēmējs SIA "Delta EM", otrajā vietā ierindojās "Sadales tīkla" komanda no Daugavpils, bet trešo vietu izcīnīja "Sadales tīkla" komanda no Siguldas.

Profesionālās mācības norisinājās jūlija sākumā kinopilsētā “Cinevilla”, Tukuma novadā, un šogad tās notika jau 12. reizi. Sacensībās piedalījās kopumā 20 komandas, tostarp 12 "Sadales tīkla" komandas no Alojas, Smiltenes, Preiļiem, Daugavpils, Ventspils, Madonas, Balviem, Rēzeknes, Kuldīgas, Rīgas, Siguldas un Jelgavas, sešas darbuzņēmēju komandas, pārstāvot SIA "Ditra Networks", SIA "Hanza-elektro", SIA "Farads", SIA "Elektriķis" u.c., un pa vienai viesu komandai no Lietuvas un Igaunijas.