Ekonomikas ministrs un Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs tiksies ar lielākajiem ražotājiem

Rīt, 18. decembrī, Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons tiksies ar kokapstrādes uzņēmuma “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētāju Uldi Biķi un lielo uzņēmumu “Valmieras stikla šķiedra”, “Schwenk Latvija” un “Sakret Holdings” vadību, lai pārrunātu enerģētikas nozares ietekmi uz rūpniecību un ražošanas procesiem, nozares attīstību un elektroenerģijas izmaksām nākotnē.

AS “Sadales tīkls” no 2020.gada 1. janvāra par vidēji 8% samazina sadales sistēmas pakalpojumu tarifu mainīgo komponenti – maksu par elektroenerģijas sadalīšanu- kas iespējams, pateicoties vērienīgajai darbības efektivitātes paaugstināšanas programmai, kas tiek īstenota uzņēmumā.

Lai pārrunātu jauno tarifu ietekmi uz rūpniecību un dažādu nozaru mijiedarbību nākotnē, Ekonomikas ministrs un AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs tiksies ar lielākajiem kokapstrādes un būvmateriālu ražotājiem Latvijā – AS “Latvijas Finieris”, AS “Valmieras stikla šķiedra”, SIA “Schwenk Latvija” un  AS “Sakret Holdings”.  Tikšanās laikā “Latvijas Finieris” iepazīstinās ar ražošanas procesiem, energoefektivitātes risinājumiem, lai samazinātu izmaksas par elektroenerģiju.

Jaunie sadales sistēmas pakalpojumu tarifi veicinās Latvijas ekonomikas un tautsaimniecības attīstību, jo tie kļūst vēl vairāk konkurētspējīgi starp Baltijas valstīm. Sevišķi tas attiecas uz lielajiem ražotājiem, kuriem jautājums par to, kur izvietot savas rūpnīcas, ir lielā mērā atkarīgs arī no elektroenerģijas izmaksām. Tarifi, ko AS “Sadales tīkls” piedāvā lieliem, energoietilpīgiem uzņēmumiem, ir pievilcīgāki nekā citās Baltijas valstīs. Un, lai nodrošinātu pārskatāmu un prognozējamu darbības vidi elektroenerģijas lietotājiem, jaunie tarifi būs spēkā nākamos  5 gadus.

Uz tikšanos tiek aicināti arī mediju pārstāvji. Tikšanās notiks 18. decembrī, plkst. 9.00 AS “Latvijas Finieris” rūpnīcā “Lignums”, kas atrodas Platā ielā 38, Rīgā. Mediju pārstāvjiem lūgums pieteikt savu dalību, rakstot e-pastu uz tatjana.smirnova@sadalestikls.lv vai zvanot uz tālruni 67728823.