Elektromontieri stiprinās prasmes ikgadējās profesionālajās mācībās “Cinevillā”

Piektdien, 27. augustā, kinopilsētā “Cinevilla” norisināsies jau 11. AS "Sadales tīkls" organizētās profesionālās elektromontieru un citu enerģētikas jomas speciālistu mācības, kurās savu meistarību, zināšanas un prasmes, izmantojot jaunākās darba metodes un aprīkojumu, demonstrēs “Sadales tīkla” elektromontieru komandas, Latvijas enerģētikas jomas būvuzņēmēju komandas, kā arī viesu komanda no Igaunijas.

“Sadales tīkla” pamatuzdevums ir nodrošināt drošu un kvalitatīvu elektroapgādi, kas nebūtu iespējams bez prasmīgiem un zinošiem speciālistiem. Mācībās speciālisti mērosies spēkiem un pilnveidos savas prasmes deviņās disciplīnās. Piemēram, viens no uzdevumiem būs evakuēties no cilvēku pacēlāja groza, ja notikusi avārija un nav iespējams sazināties ar dispečeri. Meistari stiprinās zināšanas arī darbu veikšanā pie neatslēgta sprieguma (spriegumaktīvie darbi), piemēram, disciplīnā par stārķu ligzdas pamatnes uzstādīšanu zemsprieguma gaisvadu līnijā. Prasmju attīstība un pilnveide spriegumaktīvo darbu izpildē noteiktos gadījumos ļauj veikt infrastruktūras uzlabošanas darbus bez plānotiem elektrības padeves atslēgumiem.

Vērienīgās profesionālās mācības, ko jau tradicionāli organizējam vasaras izskaņā, ir ikgadējs pasākums, kuram ir liela loma mūsu meistaru kvalifikācijas nepārtrauktā paaugstināšanā. Dažādas mācības darbinieku kompetences paaugstināšanai organizējam regulāri un visa gada garumā, tomēr šis pasākums “Cinevillā”, kurā ir vieta arī veselīgam sacensību garam, ir arī lieliska iespēja salīdzināt montieru kompetences un prasmes, noskaidrot arī vājās vietas, kuru stiprināšanai plašāk pievērsties. Bez zinošiem speciālistiem nebūtu iespējams Latvijā attīstīt arvien kvalitatīvāku un drošāku elektroapgādi. Un liels prieks, ka šis pasākums pēdējos gados vienuviet pulcē ne tikai “Sadales tīkla” aroda meistarus un uzņēmuma sadarbības partnerus, bet arī kolēģus no ārvalstīm, kuri ļoti novērtē šo iespēju pilnveidot prasmes, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, tehniku un aprīkojumu,” pauž “Sadales tīkla” valdes loceklis, tehniskais direktors Raimonds Skrebs.

Mācībās tiks vērtēta elektromontieru un meistaru tehniskā precizitāte, komandas sadarbība. Īpaša uzmanība tiks pievērsta darba drošībai, jo kļūda darba procesā var radīt ne vien elektroapgādes traucējumus vairākiem tūkstošiem klientu, bet arī izraisīt nāvējošu elektrotraumu darbu veicējam.

Mācību norises teritorijā šogad dalībniekiem būs pieejama arī SIA “Zaļā josta” telts, kur ikviens interesents varēs pilnveidot savas zināšanas arī vides aizsardzības un atkritumu šķirošanas jomā.

Latviju mācībās pārstāvēs “Sadales tīkla” elektromontieru un meistaru brigādes no Valmieras, Rūjienas, Talsiem, Rēzeknes, Ķekavas, Preiļiem, Jēkabpils, Liepājas un Pierīgas, savukārt sadarbības partnerus – komandas no uzņēmumiem “Woltec”, “Ditra networks”, “Oms” u.c.