Latvijā norisināsies starptautiskas elektromontieru un meistaru mācības

Piektdien, 9.augustā, kino pilsētā “Cinevilla” norisināsies Baltijas valstu elektromontieru un meistaru mācības, ko jau devīto gadu organizē AS “Sadales tīkls”. Šogad mācībās piedalīsies 27 komandas ar 184 dalībniekiem no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas, un tās ir vienīgās šāda līmeņa mācības Baltijas valstīs, kur enerģētikas nozares speciālisti, izmantojot jaunākās darba metodes, instrumentus, tehniku un aprīkojumu, demonstrē savas prasmes, lai elektrotīkla uzturēšanas un remontu darbu veiktu efektīvāk, drošāk un ātrāk.

AS “Sadales tīkls” tehniskais direktors Raimonds Skrebs: “Kvalificēto speciālistu mācības organizējam jau 9 gadu un to galvenais mērķis ir darbinieku zināšanu un kvalifikācijas paaugstināšana, lai, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, pieejamo specializēto tehniku, instrumentus, aprīkojumu un vienlaikus ievērojot visas drošības prasības, mēs darbu elektrotīklā spētu veikt vēl efektīvāk, drošāk un ātrāk. Ja sākotnēji mācībās piedalījās tikai uzņēmuma un sadarbības partneru personāls, tad šobrīd, novērtējot mācību kvalitāti, tās ir ieguvušas starptautisku atzinību un dalībnieku sarakstā ir arī komandas no Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Dalībnieku kompetences katru gadu paaugstinās un  mūsu klienti var būt pārliecināti un droši, ka Latvijas elektrotīklu apkalpo profesionāls un zinošs personāls, sniedzot klientiem arvien kvalitatīvāku pakalpojumu.”  

AS “Sadales tīkls” regulāri veic uzņēmuma darbinieku apmācības, iepazīst un pielieto darbā jaunākās darba tehnoloģijas un inovācijas, lai savu darbu paveiktu efektīvāk un ātrāk, tomēr šādas praktiskās mācības ir labākais veids, kā salīdzināt speciālistu kompetenci no dažādām Latvijas pilsētām un dalīties pieredzē gan ar kolēģiem no Latvijas, gan kaimiņu valstīm.

Profesionālo mācību laikā dalībnieki demonstrēs savu meistarību deviņās disciplīnās, kurās pārbaudīs darbinieku kompetenci, strādājot zemsprieguma gaisvadu elektrotīklā, neatslēdzot klientiem elektroapgādi; nosakot elektrotīkla bojājuma vietu; pievienojot elektrolīnijas elektroietaisēm un novērtējot elektromontieru komunikāciju ar klientiem. Mācībās tiek vērtēta elektromontieru un meistaru tehniskā precizitāte, komandas sadarbība un īpaša uzmanība tiek pievērsta darba drošībai, jo kļūda darba procesā var radīt ne vien elektroapgādes traucējumus vairākiem tūkstošiem klientu, bet arī izraisīt darbu veicējam nāvējošu elektrotraumu.

Mācību laikā būs iespēja apskatīt AS “Sadales tīkls” speciālo tehniku, kas tiek izmantota elektrolīniju remontam un uzturēšanai, elektrotīkla izbūvē izmantotos materiālus, elektroiekārtas un instrumentus.

Latviju mācībās pārstāvēs AS “Sadales tīkls” elektromontieru un meistaru brigādes no Alojas, Valmieras, Līčiem (Stopiņu novadā), Ogres, Balviem, Rēzeknes, Daugavpils, Preiļiem, Madonas, Vecpiebalgas, Liepājas, Kuldīgas, Tukuma, Saldus, Jelgavas, Bauskas. Sadarbības partnerus pārstāvēs komandas no uzņēmumiem SIA “ Woltec”, SIA “Ditra Networks”, SIA “Kvēle”, SIA “Delta EM”, SIA “Sigma Elektro”, SIA “Telms”, SIA “Farads”.