Prognozē stipru vēju; "Sadales tīkls” atgādina par drošību gaisvadu elektrolīniju tuvumā

Gatavojoties spēcīgajam vējam, kas atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognozēm šonakt un rītdien, 19. februārī, šķērsos Latvijas teritoriju, AS "Sadales tīkls" paaugstinājusi personāla operatīvo gatavību iespējamu elektroapgādes traucējumu novēršanai. Stiprā vēja ietekmē gaisvadu elektrolīnijās var tikt iegāzti koki, tāpēc uzņēmums aicina iedzīvotājus sliktos laikapstākļos neaizmirst par personīgo drošību gaisvadu līniju un citu elektroapgādes objektu tuvumā.

Atbilstoši LVĢMC prognozei jau šonakt, sākot ar jūras piekrasti, rietumu, dienvidrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 24-28 m/s, bet 19. februāra rītā visā valsts teritorijā brāzmās sasniegs 20-23 m/s. Bojājumu gadījumā tos novērst ir gatavi vairāki simti elektromontieru visā Latvijā, pēc nepieciešamības strādājot ne vien brīvdienās, bet arī naktī, lai iespējami drīzā laikā atjaunotu klientiem elektroapgādi.

Spēcīgā vēja laikā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši piesardzīgiem elektrolīniju un citu elektroapgādes objektu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, piemēram, pārrautu vadu vai elektrolīnijās iegāztu koku, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112.

Vētru laikā visvairāk apdraudētas ir neizolētas gaisvadu elektrolīnijas, kas pašlaik veido aptuveni 40% no visa "Sadales tīkla" elektrotīkla. Lai savlaicīgi mazinātu šādus dabas stihiju radītus elektroapgādes traucējumus, uzņēmums ik gadu no potenciāli bīstamiem kokiem un krūmiem attīra gaisvadu elektrolīniju trases. Tomēr vētras stipruma vējš līnijās var iegāzt arī ārpus elektrolīniju trasēm augošus lielos kokus.

"Sadales tīkls" nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un situācijai vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, elektroapgāde ar IT sistēmu palīdzību iespēju robežās tiek atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas. Tikmēr operatīvā darba brigādes nekavējoties sāk bojājumu vietu lokalizēšanu un tehniskos darbus infrastruktūras atjaunošanai.

Gatavojoties stiprajam vējam, “Sadales tīkls” arī aicina iedzīvotājus laikus parūpēties par uzlādētiem akumulatoriem mobilajiem telefoniem, datoriem un citām ikdienā izmantojamām viedierīcēm, kā arī sarūpēt kabatas lukturīšus.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi www.sadalestikls.lv pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

"Sadales tīkls" atgādina: ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un esat norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu tiksiet informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību aptuveni 20 minūšu laikā. Lai pārliecinātos, ka elektroapgādes pārtraukuma brīdī informācija tiks saņemta, ieteicams klientu portālā www.e-st.lv atjaunot personīgo mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi.