AS “Sadales tīkls” enerģētikas un elektrotehnikas zinātniekiem konferencē “EPE 2018” demonstrēs viedā elektrotīkla elementus

AS “Sadales tīkls” zinātniskajā konferencē “EPE 2018”, kas šonedēļ norisinās Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”, enerģētikas un elektrotehnikas zinātniekiem no visas pasaules demonstrēs Latvijas elektrotīklā ieviestās digitālās tehnoloģijas, iepazīstinās ar kiberdrošības risinājumiem un elektroniskajiem komunikācijas kanāliem saziņai ar klientiem.

Šonedēļ, no 17. līdz 21.septembrim, starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” norisināsies Eiropas zinātniskā konference un izstāde “European Conference on Power Electronics and Applications” (“EPE 2018”), kurā pulcēsies enerģētikas un elektrotehnikas zinātnieki no visas pasaules. AS “Sadales tīkls” kā lielākais sadales sistēmas operators Latvijā ir izveidojis īpašu stendu izstāžu centrā, kur demonstrēs valsts elektrotīklā ieviestās digitālās tehnoloģijas un risinājumus, jo viedā elektrotīkla attīstība ir sadales sistēmas operatoru mērķis visā pasaulē.

 

Lai iepazīstinātu nozares ekspertus un pētniekus ar viedā elektrotīkla attīstību Latvijā, AS “Sadales tīkls” demonstrēs elektronisko dispečervadības sistēmu, no kuras var attālināti uzraudzīt un monitorēt valsts elektrotīklu, un operatīvā personāla darbības vidējā sprieguma elektrotīkla bojājuma novēršanas laikā. Digitālās tehnoloģijas būtiski samazina elektroapgādes pārtraukumu skaitu un laiku klientiem elektrotīkla bojājumu gadījumos, nodrošināt attīstītāko Eiropas valstu līmenim atbilstošu elektroapgādi.

 

Viedā elektrotīkla attīstība pieprasa uzņēmumiem ieviesto tehnoloģiju, informācijas sistēmu un datu drošību, jo tā ir ikvienas valsts nacionālās drošības sastāvdaļa. Tādēļ līdztekus elektroniskām sistēmām AS “Sadales tīkls” konferences dalībniekus iepazīstinās ar ieviestajiem kiberdrošības risinājumiem un paziņojumiem, datu protokolu, datu plūsmu no elektroenerģijas skaitītāja uz informācijas sistēmām. Lai atainotu datu plūsmu no klienta līdz AS “Sadales tīkls”, uzņēmuma stendā tiks uzstādīts viedais elektroenerģijas skaitītājs, kuru konferences dalībnieki varēs iepazīt ne vien no ārpuses, bet arī novērtēt tā sastāvdaļas un elementus.

 

Papildus AS “Sadales tīkls” konferences dalībniekus iepazīstinās ar automatizēto klientu informēšanas procesu un klientu portāla www.e-st.lv efektivitāti, jo mūsdienās klienti no sadales sistēmas operatora sagaida ne vien kvalitatīvu un drošu elektroapgādi, bet arī operatīvu komunikāciju, vienkāršus un ērtus pakalpojumus. AS “Sadales tīkls” kā mūsdienīgs un dinamisks sadales sistēmas pakalpojumu sniedzējs nodrošina klientiem diennakts servisu, sazinās ar klientiem, sūtot SMS vai e-pastu, kā arī klientu portāla www.e-st.lv iespējas jau šobrīd mājsaimniecību klientiem ļauj visas ar elektroapgādi saistītās darbības veikt elektroniski. Elektronisku dokumentu apriti un pakalpojumu pieteikšanu AS “Sadales tīkls” 2019.gadā plāno nodrošināt arī uzņēmumiem un organizācijām.

 

AS “Sadales tīkls” Eiropas zinātniskajā konferencē “European Conference on Power Electronics and Applications” piedalās pirmo gadu ar mērķi veicināt uzņēmuma atpazīstamību Eiropā un pasaulē, kā arī veidot veiksmīgu sadarbību ar citiem sadales sistēmas operatoriem, nozares tehnoloģiju, iekārtu un elektroapgādes infrastruktūras elementu ražotājiem. AS “Sadales tīkls” stends zinātniskajā konferencē darbosies trīs dienas  – 18., 19. un 20. septembrī.