"Sadales tīklu" Ilgtspējas indeksā novērtē ar Platīna kategoriju un specbalvu "Inovāciju līderis 2022"

AS "Sadales tīkls" šī gada Ilgtspējas indeksā novērtēts ar Platīna kategoriju, kā arī ekspertu vērtējumā saņēmis vienu no specbalvām - "Inovāciju līderis 2022".

Vērtējums apliecina, ka "Sadales tīkls" uzņēmuma darbību īsteno pārdomāti un ilgtspējīgi. Aizvadītajos gados uzņēmumā ieviesta virkne jaunu pakalpojumu un klientu pašapkalpošanās rīku, ieviesti inovācijās balstīti instrumenti efektīvākai operacionālajai darbībai, kā arī aizsākta kustība "AC/DC Tech", kuras galvenais elements ir ikgadējs energoapgādes inovāciju un aktualitāšu forums.

"Sadales tīkla" izpilddirektors Sandis Jansons: "Ilgtspējas indekss ir būtisks novērtējums visas "Sadales tīkla" komandas kvalitatīvam un atbildīgam darbam, apliecinājums mūsu rūpēm par sabiedrības labklājību un tautsaimniecības attīstību.  Indekss mums ir iespēja reizi gadā pilnībā izanalizēt katru mūsu darbības aspektu, novērtēt, ko esam paveikuši, un pārdomāt, kas būtu darāms turpmāk. Apzināmies, ka mūsu atbildība ir ne vien pašiem sekot labas pārvaldības un ilgtspējas principiem, bet arī attīstīt kvalitatīvu, viedu elektrotīklu, kas piemērots zaļās enerģijas ražošanai, jo tas ir pamats drošai, videi draudzīgai un ilgtspējīgai Latvijai arī turpmāk. Tāpēc ikdienā strādājam, domājot par nākotni – nemitīga pilnveidošanās un inovācijas kļūst par daļu no mūsu DNS. Esam lepni par saņemto balvu "Inovāciju līderis 2022". Turpinām "Sadales tīklā" attīstīt inovāciju kultūru, lai mūsu klientiem un sabiedrībai kopumā nodrošinātu mūsdienīgu, kvalitatīvu un drošu pakalpojumu".

Organizāciju attīstības centra "Spring Valley" vadītājs,  viens no Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta dibinātājiem Jānis Gredzens: “Inovācijām ir  ļoti nozīmīga loma organizāciju ilgtspējas veicināšanā. Globālās pandēmijas ēnā liela daļa inovāciju projektu tika iesaldēti, jo priekšplānā izvirzījās citas prioritātes. Tomēr ir uzņēmumi, kuri turpināja meklēt jaunus ceļus inovāciju attīstībai, lieliem soļiem virzoties uz priekšu savā ceļā uz ilgtspēju. “Sadales tīkls” ir viens no tiem."

AS "Sadales tīkls" Ilgtspējas indeksā piedalās jau septīto gadu. Pirmos trīs gadus "Sadales tīkls" tika iekļauts Zelta kategorijā, un nu jau ceturto gadu pēc kārtas uzņēmumam izdevies sasniegt Platīna kategoriju.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas atbilstoši starptautiski atzītai metodoloģijai vērtē organizāciju risku un procesu vadības principus. Šī novērtējuma rezultāti liecina, ka 13 tā pastāvēšanas gadu laikā Latvijas organizāciju izpratne par atbildīga biznesa principiem ir būtiski augusi. Ilgtspējas indeksā šogad piedalījās 78 uzņēmumi un organizācijas. No tiem Platīna kategorijai kvalificējās 23 uzņēmumi, apliecinājumu par atbilstību Zelta kategorijai saņēma 20 uzņēmumi, Sudraba kategorijai - 23 uzņēmumi un organizācijas, bet Bronzas kategorijai - 8. Pirmo reizi šīs novērtējuma vēsturē tika godināti augstākās jeb Dimanta kategorijas laureāti, ko spēja izpildīt 4 uzņēmumi, tostarp AS "Latvenergo".