Sadales tīkls novērsis lielāko daļu no elektrotīkla bojājumiem

Lai gan spēcīgais vējš pierimās vien naktī, AS “Sadales tīkls” personāls diennakts tumšajā laikā lokalizēja un novērsa gan vidējā sprieguma, gan zemsprieguma elektrotīkla bojājumus visā Latvijā, atjaunojot elektroapgādi 17 000 klientu. Pateicoties iepriekšējai gatavībai, saskaņotai un operatīvai darbībai, lielākā daļa no vēja izraisītajiem postījumiem jau ir novērsti un šorīt elektroapgādes traucējumi vēl ir 1 388 klientu.

Kopš brīža, kad spēcīgais vējš vakar, 18.decembrī, sāka šķērsot valsts teritoriju, ir paveikts apjomīgs darbs un lielākā daļa no elektrotīkla bojājumiem  ir novērsti. Kopumā novērsti 307 zemsprieguma un vidējā sprieguma elektrotīkla bojājumi un elektroapgāde atjaunota 17 000 klientu. Vēja brāzmu kulminācijas brīdī ap plkst. 17 elektroapgāde bija traucēta aptuveni 18 000 AS “Sadales tīkls” klientu, savukārt šorīt ap plkst. 7 elektroapgādes pārtraukums vēl ir  1388 klientu.

Arī šodien AS “Sadales tīkls” turpinās darbu pastiprinātā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk klientiem atjaunotu elektroenerģijas piegādi. Elektrotīkla bojājumu novēršanā ir iesaistītas 250 elektromontieru brigādes ar 690 darbiniekiem, mobilizētas visas specializētās tehnikas vienības.

Dienas gaišajā laikā elektromontieru brigādes turpinās darbu, lai novērstu tehniski sarežģītākos elektrotīkla bojājumus. Prioritāte ir bojājumu novēršana vidējā sprieguma elektrolīnijās, kam sekos elektroapgādes atjaunošana zemsprieguma elektrolīnijās. Vēja izraisītie elektrotīkla bojājumi nav lieli un to novēršana norit sekmīgi. Daudzviet bojājumus izraisīja vēja nolauzti koki un koku zari, kas krītot aizķēra gaisvadu elektrolīnijas vadus un balstus. Atsevišķās vietās elektrolīniju posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana var būt sarežģīta un laikietilpīga, tādēļ brigādēm dienas laikā nāksies atslēgt atsevišķus elektrolīniju posmus. AS „Sadales tīkls” pēc nepieciešamības sazināsies ar vietējo pašvaldību pārstāvjiem, lai informētu par elektroapgādes atjaunošanas gaitu.

AS „Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus netuvoties gaisvadu elektrolīnijām, ja tajās ir iekrituši koki vai ieķērušies koku zari, vai uz zemes nokritis pārtrūcis gaisvadu elektrolīniju vads, jo tuvošanās notikuma vietai var apdraudēt cilvēka dzīvību. Redzot šādu bīstamu situāciju, nekavējoties jāinformē AS “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot – 112!