Sadales tīkls piedalās akcijā “Visu cieņu vecajam telefonam!”

Rūpējoties par dabas piesārņojuma samazināšanu, AS "Sadales tīkls" ir pievienojies iniciatīvai “Visu cieņu vecajam telefonam!”. Tās ietvaros ikviens mūsu uzņēmuma darbinieks var paveikt labu darbu – nodot pārstrādei savu veco mobilo telefonu, un tā vērtība tiks ziedota Latvijas Bērnu dzirdes centra mazo pacientu ārstēšanai un viņu dzīves kvalitātes uzlabošanai!

Latvijā ik dienu 98% iedzīvotāju izmanto mobilo tālruni, un nolietoti telefoni, tāpat kā jebkura cita elektroierīce, neizbēgami kļūst par atkritumiem, kas, nonākot dabā, rada piesārņojumu. Sadzīves atkritumu konteiners nav vieta nolietotam tālrunim, jo dabai bīstamas ir gan tālruņa mikroshēmas, pusvadītāji, šķidrā kristāla displejs, gan arī akumulators un plastmasas korpuss.

Savukārt, pārstrādājot 731 mobilo telefonu, tiek samazināts kaitīgo izmešu daudzums atmosfērā, kas līdzvērtīgs tam daudzumam, ko viena automašīna rada gada laikā, un 5000 telefonu pārstrāde var ietaupīt tikpat daudz enerģijas, cik viena mājsaimniecība patērē gada laikā. Tāpat, nododot tālruni pārstrādei, no tā iespējams iegūt un vēlreiz izmantot 0,35 g sudraba, 0,034 g zelta un 15 g vara, samazinot neatjaunojamo derīgo izrakteņu patēriņu.

Kopš kampaņas sākuma 2018. gada martā Latvijas iedzīvotāji visos reģionos pārstrādei nodevuši jau vairāk nekā 15 000 nolietotu tālruņu, to novērtējuma summu ziedojot Latvijas Bērnu dzirdes centram. Pateicoties ziedojumiem, centram jau ir iegādāta Baltijā unikāla dzirdes traucējumu diagnostikas iekārta Neuro-audio, kas bez maksas pieejama bērniem no visas Latvijas. Iekārta turpmāk nodrošinās vēl nebijušu iespēju noteikt objektīvu dzirdes slieksni bērniem jau ļoti agrīnā vecumā, neizmantojot vispārējo anestēziju, tādējādi uzlabojot bērnu dzīves kvalitāti.

Lai piedalītos akcijā “Visu cieņu vecajam telefonam!”:

Šobrīd kastes telefonu nodošanai ir pieejamas Rīgā, Jelgavā un Līčos, drīzumā tās tiks piegādātas arī pārējiem reģioniem.

Iniciatīvu “Visu cieņu vecajam telefonam!” 2018. gadā uzsāka LMT. Vairāk par mobilo tālruņu otrreizēju pārstrādi vari uzzināt: domazali.lmt.lv.