"Sadales tīkla" darbiniekus iedrošina pievienoties Zemessardzei

Ar mērķi iedrošināt darbiniekus apdomāt pievienošanos Zemessardzei aizvadītajā nedēļā Garkalnē, Sužu poligonā, notika AS "Sadales tīkls" iekšējā Zemessardzes diena. Tajā sadarbībā ar 1. Rīgas brigādi organizētas lekcijas, karavīra ekipējuma un ieroču demonstrācijas, kā arī iespēja iziet "karavīru trasi", lai varētu izvērtēt savu fizisko gatavību dienestam. Pasākums pulcēja apmēram 80 uzņēmuma darbiniekus.

Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī "Sadales tīkls" kā kritiskās infrastruktūras uzturētājs uzsāka ciešu sadarbību ar Zemessardzi, lai aktīvi popularizētu brīvprātīgā dienesta iespējas darbinieku vidū, tādējādi stiprinot arī infrastruktūras aizsardzību apdraudējuma gadījumā. Uzņēmuma mērķis ir izveidot Zemessardzes apakšvienību. Pašlaik "Sadales tīkla" darbinieku vidū ir jau gandrīz 40 zemessargi.

"Vēlos rosināt arī citus kritiskās infrastruktūras īpašniekus izvērtēt savas iespējas iedzīvināt kritiskās infrastruktūras Zemessardzes apakšvienības izveidi. Raugoties no valsts aizsardzības skatupunkta, mums ir patiesi svarīgi, lai visi kritiskie pakalpojumi tiktu nodrošināti kā ikdienā, tā arī krīzes situācijās. Šo vienību uzdevums ilgtermiņā ir nodrošināt svarīgajos infrastruktūras objektos drošību krīzes laikā. Dalība Zemessardzē ir veids, kā stiprināt savu sagatavotību un gūt vērtīgu pieredzi, vienlaikus sniedzot nozīmīgu ieguldījumu Latvijas drošībā. Bet, ja varam veicināt piederību uzņēmumam un gatavoties aizsargāt mūsu darba vietu, – tā ir vēl viena papildu vērtība un piederības zīme," norāda Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris, pulkvedis Normunds Baranovs.

"Būtiski mainoties ģeopolitiskajai situācijai mūsu reģionā, visticamāk, katrs sev uzdodam jautājumu – cik droši esam? Mūsu drošības situācija kopumā ir ļoti spēcīga, jo īpaši tagad, kad arī Somija un Zviedrija pievienojušās NATO! Vienlaikus mums jāapzinās, ka esam iesaistīti hibrīdkarā, kur galvenās agresora cīņas metodes ir draudi, dezinformācija un propaganda. Labākā reakcija no mūsu puses ir drosmes un pilsoniskās aktivitātes demonstrācija, rādot gatavību aizstāvēt savu valsti un pārstāvēto uzņēmumu. Tāpēc visos iespējamos veidos popularizējam un atbalstām mūsu darbinieku pievienošanos Zemessardzei ar mērķi – Zemessardzes nodaļas izveide uzņēmuma aizstāvēšanai uzbrukuma gadījumā. Mūsu atbildība ir nodrošināt elektroenerģijas piegādi Latvijas sabiedrībai jebkādos apstākļos, tāpēc nav divu domu par to, ka šī iniciatīva ir nepieciešama un svarīga," pauž zemessargs, "Sadales tīkla" valdes loceklis Vīgants Radziņš.

Zemessardzes popularizēšanas pasākumi uzņēmumā aizvadīti arī iepriekš. Atbalstot darbinieku pievienošanos dienestam, "Sadales tīkls" darbiniekiem – zemessargiem nodrošina gan elastīgu pieeju darba grafika plānošanā, gan arī brīvdienas pēc kārtējām mācībām.

2022. gada pavasarī Latvijā saskaņā ar Aizsardzības ministrijas izstrādāto visaptverošo valsts aizsardzības plānu stājās spēkā regulējums, kas pieļauj Zemessardzes apakšvienību izveidi valstī nozīmīgos objektos, lai nodrošinātu to drošību, aizsardzību un būtisku valsts funkciju īstenošanu krīzes situācijās. Zemessardzes apakšnodaļas izveidi uzņēmumā apņēmies īstenot ne vien "Sadales tīkls", bet arī citi sabiedriski nozīmīgi uzņēmumi.

Pievienošanās Zemessardzei ir iespēja līdztekus civilajai profesijai apgūt militārās iemaņas un prasmes rīcībai dažādās krīzes situācijās. Tas veicina personīgo izaugsmi, sniedz iespēju iepazīt kolēģu stiprās puses, attīsta stresa noturību un spēju labāk atbalstīt vienam otru jebkuras krīzes gadījumā. Plaša informācija par dažādām militārā dienesta iespējām pieejama interneta vietnē klustikaravirs.lv.