ZZ Čempionātā skolēniem jāatkārto elektrodrošības noteikumi

Jau ceturto gadu Vislatvijas skolēnu sporta un prāta sacensībās ZZ Čempionāts ir iekļauts AS “Sadales tīkls” elektrodrošības posms. Arī šogad sacensību finālā, kas no 23. līdz 25. maijam norisināsies sporta kompleksā “333”, Ropažu novadā, ap 15 000 skolēnu no visiem Latvijas novadiem pārbaudīs savas zināšanas elektrodrošībā, izspēlējot elektrodrošības pāru spēli, un cīnīsies par čempionāta uzvarētāja titulu.

Lai pārbaudītu 15 000 bērnu un jauniešu zināšanas elektrodrošībā un atgādinātu par elektrības bīstamību, jau ceturto gadu skolēnu sporta un prāta sacensībās ZZ Čempionāts viena no obligātajām sacensību stafetēm ir veltīta elektrodrošībai.

ZZ Čempionāts tradicionāli sastāv no vairākiem posmiem – klases mājasdarba, digitālā pusfināla un lielā sacensību fināla. Lai pusfinālā iegūtu pēc iespējas lielāku punktu skaitu, šogad tajā tika iekļauta AS “Sadales tīkls” elektrodrošības pāru spēle – individuāls uzdevums, kurā skolēnam pēc iespējas īsākā laikā attēlotajai bīstamajai vai pareizajai situācijai jāsameklē cits atbilstošs attēls (pāris). Skolēnam veiksmīgi izspēlējot spēli, klase saņēma papildu punktus. Spēlei ir 3 līmeņi ar dažādām grūtības pakāpēm. Starp līmeņiem skolēniem kā špikeris palīdzēja elektrodrošības padomi, kuri uzdevumu ļāva paveikt ātrāk un veiksmīgāk. Pēc ZZ Čempionāta noslēguma elektrodrošības spēle būs pieejama AS “Sadales tīkls” elektrodrošības lapā www.arelektribuneriske.lv. Kopumā elektrodrošības pāru spēli izspēlēja 14 693 skolēni un aktīvākie no tiem bija 7.-9. klašu audzēkņi.

Savukārt ZZ Čempionāta sacensību finālā, kas trīs dienas, no 23 līdz 25. maijam, norisināsies sporta kompleksā “333”, Ropažu novadā, elektrodrošības pāru spēle jāizspēlē visai klasei kopā, pēc iespējas ātrāk sameklējot pareizo rīcību konkrētā situācijā. Kopumā ZZ čempionāta finālā piedalīsies 540 klases un vairāk nekā 15 000 bērnu un jauniešu.

AS “Sadales tīkls” komunikācijas direktore Renāte Meļķe: “ZZ Čempionāts ir vienreizējs pasākums, kurā AS “Sadales tīkls” ir iespēja izglītot bērnus un jauniešus elektrodrošībā. Tā ir iespēja ar interesantiem uzdevumiem un spēlēm sasniegt tūkstošiem skolēnu, netieši atgādinot par elektrodrošību. Esam gandarīti, ka ZZ Čempionāta organizatori novērtē elektrodrošības nozīmi un jau ceturto gadu izstrādā aizraujošus un vienlaikus izglītojošus elektrodrošības uzdevumus”.

Sabiedrības izglītošana elektrodrošības jautājumos ir viena no AS „Sadales tīkls” korporatīvās sociālās atbildības prioritātēm, tādēļ uzņēmums katru gadu izglīto bērnus un jauniešus elektrodrošībā, viesojoties izglītības iestādēs un ar īpašiem uzdevumiem un spēlēm piedaloties dažādos drošības pasākumos un aktivitātēs visā Latvijā. Tomēr uzņēmums aicina arī skolotājus un vecākus būt atbildīgiem un atgādināt bērniem elektrodrošības noteikumus, jo tikai izglītojot un regulāri atgādinot, bērnus var pasargāt no nelaimes.

Vislatvijas skolēnu sporta un prāta sacensībās ZZ Čempionāts šogad notiek jau 13. reizi un to atbalsta un organizē  telekomunikāciju uzņēmums “Tele2” un “Zelta Zivtiņa”. Čempionāta mērķis ir veicināt savstarpēju cieņu, iecietību, draudzību Latvijas skolēnu vidū, attīstīt spējas sadarboties komandā, kā arī palīdzēt skolēniem atklāt sevī līderības prasmes un attīstīt tās. Šogad ZZ Čempionātam pieteicās vairāk nekā 907 klases no visiem Latvijas novadiem. ZZ Čempionāta fināls norisināsies trīs dienas sporta kompleksā “333”, Ropažu novadā. 23. maijā sacensībās piedalīsies 180 5.- 6. klašu grupas, 24. maijā 180 7. – 9. klašu grupas, bet 25. maijā 180 10.-12. klašu grupas.