10.10.2022
Atsaucoties Aizsardzības ministrijas iniciatīvai un aicinot darbiniekus brīvprātīgi pievienoties Zemessardzei, AS "Sadales tīkls" veicinājusi vairāku desmitu uzņēmuma darbinieku – savas valsts un darbavietas patriotu – iestāšanos Zemessardzes rindās. Septembrī "Sadales tīklā" strādājošie zemessargi piedalījās pirmajās kopīgajās militārajās mācībās, bet jau tuvākajā laikā uzņēmumā plānots oficiāli izveidot Zemessardzes apakšvienību.
Šī gada 16. martā Latvijā saskaņā ar Aizsardzības ministrijas izstrādāto visaptverošo valsts aizsardzības plānu stājās spēkā regulējums, kas pieļauj Zemessardzes apakšvienību izveidi valstī nozīmīgos objektos, lai nodrošinātu to drošību, aizsardzību un būtisku valsts funkciju īstenošanu krīzes situācijās.
"Karš Ukrainā skaudri apliecina, ka gatavība sevi aizsargāt ir labākā aizsardzība pret uzbrukumu, un mūsu pašu pienākums ir šo drošību stiprināt ar atbildīgiem lēmumiem un rīcību. Mūsu uzņēmuma spēks slēpjas mūsu spējā sadarboties un efektīvi strādāt gan ikdienā, gan ārkārtas un krīzes situācijās, bet mūsu atbildība ir nodrošināt elektroenerģijas piegādi Latvijas sabiedrībai jebkādos apstākļos. Sadarbības veidošana ar Zemessardzi ir būtisks lēmums mūsu uzņēmuma aizsardzībai, šādi pilnveidosim zināšanas, kā nodrošināt valstī nozīmīgu objektu aizsardzības pasākumus apdraudējuma gadījumā. Paldies darbiniekiem par atbildīgu attieksmi pret mūsu uzņēmumu un valsti! Aicinu ikvienu Latvijas patriotu apdomāt pievienošanos Zemessardzei," pauž "Sadales tīkla" tehniskais direktors Raimonds Skrebs.
Septembrī sadarbībā ar Zemessardzes 26. kājnieku bataljonu aizvadītas pirmās "Sadales tīkla" darbinieku-zemessargu mācības. Mācību laikā dalībnieki veica apdraudējuma situācijas izpēti, lai iegūto informāciju varētu izmantot valstī nozīmīga objekta aizsardzības plāna izstrādē. Aizvadītajā mēnesī "Sadales tīkla" darbinieki piedalījās arī praktiskajās Zemessardzes mācībās Madonas novada Praulienā, kas notika Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību "Namejs 2022" ietvaros. Tajās Zemessardzes 26. kājnieku bataljona zemessargi pilnveidoja prasmes valstij nozīmīgu objektu aizsargāšanā hibrīdapdraudējuma gadījumā, veicot dažādus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus, tostarp tika izspēlēta cietušo karavīru nogādāšana uz mobilo aprūpes punktu.
Mācību uzdevumu izpildes laikā tika lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas radīja troksni, bet neapdraudēja cilvēku veselību un dzīvību.
Pievienošanās Zemessardzei ir iespēja līdztekus civilajai profesijai apgūt militārās iemaņas un prasmes, kas veicina personīgo izaugsmi, sniedz iespēju iepazīt kolēģu stiprās puses, attīsta stresa noturību un spēju labāk atbalstīt vienam otru krīzes gadījumā.