18.09.2020
Spēcīgais vējš, kas vakar Kurzemē un Vidzemē brāzmās sasniedza spēku 23 m/s, bet piekrastes rajonos pat 28 m/s, lielus postījumus elektrotīklā nav radījis. Visas dienas garumā vēja ietekmē elektroapgādes traucējumi tika reģistrēti un iespējami operatīvi novērsti Rīgā, Pierīgas novados, kā arī Lubānas, Kuldīgas, Jelgavas un Bauskas novadā. Stiprā vēja laikā AS „Sadales tīkls” elektromontieri novērsuši kopumā ap 250 vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrotīkla bojājumus.
Elektroapgādes traucējumus pārsvarā izraisīja gaisvadu elektrolīnijās iegāzti koki un to zari, kā rezultātā tika sarauti gaisvadu elektrolīniju vadi, un bojāti balsti.
“Visas dienas garumā sekojām līdzi situācijai elektroapgādē, nekavējoties uzsākot reģistrēto bojājumu lokalizēšanu, lai pēc iespējas ātrāk klientiem atjaunotu elektroapgādi. Lielākais elektroapgādes pārtraukumu skaits vienlaikus tika reģistrēts ap pusdienlaiku Pierīgā, kad bez elektrības palika daži tūkstoši iedzīvotāju. Pateicoties iepriekšējai sagatavotībai, traucējumi tika operatīvi novērsti. Šodien turpinām saņemt no klientiem ziņas par vētras radītājiem bojājumiem un darbs pie to novēršanas turpinās,” stāsta “Sadales tīkla” izpilddirektors Sandis Jansons.
Arī šodien brigādes strādā pie atsevišķu bojājumu novēršanas, tāpēc atgādinām, ka nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads – tas var apdraudēt dzīvību. Redzot šādu bīstamu situāciju, nekavējoties jāinformē “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot – 112!
Lai nodrošinātu arvien stabilāku un drošāku elektroapgādi, “Sadales tīkls” ik gadu veic apjomīgus tīkla modernizācijas un infrastruktūras uzturēšanas darbus, kā arī rīko profesionālās mācības, lai paaugstinātu speciālistu kvalifikāciju. Tas palīdz klientiem nodrošināt elektroapgādi arī šādos nelabvēlīgos laikapstākļos. Pēdējo desmit uzņēmuma darbības gadu laikā elektrotīkla bojājumu skaits gadā samazināts uz pusi.