Par izmaiņām elektroapgādes tarifos no 1. jūlija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifus AS “Augstsprieguma tīkls” un AS “Sadales tīkls”. Vērtēšanas gaitā tarifos iekļautās izmaksas būtiski samazinājušās. Konkrētas izmaiņas maksā par elektroenerģijas sadali katram klientam būs atkarīgas no elektrības pieslēguma tehniskajiem parametriem un elektroenerģijas patēriņa. Abu operatoru jaunie tarifi stāsies spēkā š.g. 1.jūlijā.

Sadales tarifs (tajā iekļauts arī AS "Augstsprieguma tīkls" tarifs) veido daļu no kopējā elektroenerģijas rēķina. Līdz ar izmaiņām:

  • Tarifu struktūra kļūs vienkāršāka – būs pieejami divi tarifu veidi: "Pamata" (regulāram patēriņam) un "Speciālais" (objektiem ar ļoti mazu vai neregulāru, sezonālu patēriņu). 1. jūlijā visi klienti tiks automātiski pieslēgti "Pamata" tarifam  (klientiem nekas nebūs jādara). Nepieciešamības gadījumā izvēlēto tarifu varēs mainīt (reizi mēnesī);
  • Izmaiņas tarifos notikušas inflācijas, pārvades tarifa pieauguma un citu faktoru ietekmē. "Sadales tīkls" mājsaimniecības ar jaudīgu pieslēgumu (3 fāzes, 25 ampēri vai vairāk) aicina izvērtēt iespēju slodzi samazināt, tā mazinot maksu par tarifu. Slodzes samazināšana ir bezmaksas pakalpojums, taču jāņem vērā – ja nākotnē tomēr varētu būt vajadzība pēc lielākas slodzes, tās palielināšanas pakalpojums būs par maksu.

Līdz šim sadales tarifi pēdējoreiz celti 2016. gadā.

Plašāka informācija par izmaiņām tarifos pieejama infografikā un sadaļā "Tarifu izmaiņas".

Kā mainīsies sadales tarifs, ļaus aprēķināt Tarifu kalkulators. Tajā ievadot datus par īpašumam pieslēgto fāžu un ampēru skaitu, kā arī vidējo elektroenerģijas patēriņu mēnesī, ikviens var uzzināt prognozējamo maksājuma summu.