Saeima 1. lasījumā atbalsta vienlīdzīgu pieeju jaunu sistēmas pieslēgumu ierīkošanai "Sadales tīkla" klientiem

Saeima 7. martā 1. lasījumā atbalstīja Ekonomikas ministrijas virzītos grozījumus "Elektroenerģijas tirgus likumā", ar kuriem paredzēts samazināt izmaksu slogu jaunu lielas jaudas sadales sistēmas pieslēgumu izveidei.

Izmaiņas paredz lielas jaudas elektroenerģijas lietotāju pieslēgumiem (vidsprieguma (6 - 20 kilovoltu) tīklā un zemsprieguma (0,4 kV) tīkla pieslēgumiem ar jaudu virs 100 ampēriem) ieviest tādu pieslēguma būvdarbu izmaksu sadalījuma principu, kur pusi sedz lietotājs, bet otru pusi AS "Sadales tīkls".  Līdz šim šāda pieeja tika attiecināta tikai uz pieslēgumiem ar nelielu jaudu (līdz 100 ampēriem).

Likumprojektā ir iekļauts nosacījums, ka lietotājam ierīkotais pieslēgums ir jālieto vismaz piecus gadus, nesamazinot pieslēguma atļauto slodzi.

Šāda pieeja nodrošinās vienlīdzības principu, kā arī būs solis tautsaimniecības elektrifikācijas veicināšanas virzienā. "Līdzīga pieeja jau veiksmīgi darbojas Lietuvā. Šis jauninājums ne vien nodrošinās vienlīdzības principu attiecībā pret visiem klientiem, bet arī veidos labvēlīgāku investīciju vidi un veicinās elektroenerģijas patēriņu, kas Latvijā pašlaik diezgan atpaliek no citu Eiropas valstu līmeņa," uzsver "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.